You are currently viewing 3 sposoby na zwiedzanie Meksyku

3 sposoby na zwiedzanie Meksyku

3 sposoby na zwiedzanie Meksyku

Wybierasz się do rajskiego kraju, który kiedyś zamieszkiwała prekolumbijska cywilizacja i zastanawiasz się nad tym, jak zaplanować zwiedzanie Meksyku? Pomożemy wskazać kilka opcji, których wybranie znacznie ułatwi cały proces. Najbardziej istotną kwestią jest przyjęcie dla siebie takiego sposobu, który będzie wygodny, ale też niezwykle atrakcyjny. A może zdecydujesz się na zwiedzanie Meksyku, które dostarczy nieco niezaplanowanych przygód?

1. Wykupienie w Meksyku wycieczki z prywatnym pilotem

Wykupienie wycieczki na miejscu z prywatnym pilotem, który posługuje się językiem polskim, to doskonała okazja na zwiedzanie Meksyku bez bariery językowej. Biuro I’m DIVER proponuje tego typu wyprawy do różnorodnych miejsc na Półwyspie Jukatan. A wszystko to odbywa się w kameralnym gronie, z możliwością swobodnego poznawania meksykańskiej kultury oraz z przerwami obiadowymi. To doskonała opcja jeśli cenisz sobie wygodę i prywatność.

W ofercie biura I’M DIVER znajdują się również pakiety dla nurków zafascynowanych podwodnym światem Półwyspu Jukatan, w tym nurkowania morskie i w cenote – naturalnych studniach kresowych. Na wycieczkach fakultatywnych z polskojęzycznymi przewodnikami, poznajemy historię wielkiej cywilizacji Majów, florę i faunę oraz współczesne życie zamieszkujących je ludzi. 

zwiedzanie Meksyku

2. Samodzielne zwiedzanie Meksyku wynajętym samochodem lub lokalnymi busami

Wypożyczenie samochodu to doskonały sposób na zwiedzanie Meksyku! Ma to również wiele zalet. W ten sposób jesteś niezależny. Z własnym, wynajętym samochodem możesz pojechać gdziekolwiek zechcesz! Meksyk to zupełnie inny kraj jeśli chodzi o komfort jazdy. Decydując się na wynajem samochodu w Meksyku pamiętaj, że największe miasta borykają się z korkami niemal o każdej porze dnia. Ta prawidłowość jest szczególnie widoczna w stolicy – Meksyku. Innym problemem jest kultura jazdy lokalnych kierowców – wyprzedzają lub zmieniają pas ruchu niezależnie od wszystkiego (zasady pierwszeństwa, koloru świateł itp.), nie zważając na innych użytkowników drogi.

zwiedzanie Meksyku

Inną opcją na zwiedzanie Meksyku może być transport lokalnymi busami – między innymi Colectivo lub ADO. Te pierwsze zatrzymują się na machnięcie ręki, a opłaty za przejazd są niewielkie. Czasami bywa w nich tłoczno i trasa odbywa się na stojąco, jednak poznać tutaj można lokalnych mieszkańców tego kolorowego kraju, a także dowiedzieć się o ciekawym kierunku zwiedzania lub które rejony warto omijać. Autobusy zwykle zatrzymują się na żądanie, a przejażdżka nimi, to doprawdy niesamowita przygoda. Autobusy ADO podróżują natomiast pomiędzy większymi miastami i są niezwykle komfortowe (podobnie jak Polskie autokary), często mają klimatyzację, toaletę i wi-fi. Zawsze odjeżdżają zgodnie z rozkładem z dworca ADO.

zwiedzanie Meksyku

3. Wykupienie wycieczki fakultatywnej w hotelu

Wykupienie wycieczki fakultatywnej w hotelu to nasza trzecia propozycja na zwiedzanie Meksyku. Stanowi doskonałe urozmaicenie dla odpoczynku w kurortach. Tego typu wyjazdy to zwykle jednodniowe wyprawy, które połączone są z aktywnym zwiedzaniem w towarzystwie przewodnika, posługującego się językiem angielskim oraz hiszpańskim. Zatem może tutaj wystąpić bariera językowa. Oferta wycieczek fakultatywnych jest obszerna i turyści często wybierają kilka opcji, w zależności od kierunku który chcą eksplorować. 

Dodaj komentarz