You are currently viewing 5 rzeczy, które musisz odhaczyć na wakacjach w Meksyku

5 rzeczy, które musisz odhaczyć na wakacjach w Meksyku

5 rzeczy, które musisz odhaczyć na wakacjach w Meksyku

Wakacje w Meksyku to doskonała okazja na realizację marzeń, spróbowanie nowych rzeczy, a także odkrywanie niezwykłych miejsc, jakie oferuje ten nietuzinkowy kraj. Znajdują się tutaj malownicze plaże, liczne cuda natury ulokowane w słynnych rezerwatach przyrody, a także egzotyczne zwierzęta i rośliny. Doświadczyć można najróżniejszych emocji w trakcie zwiedzania prekolumbijskich zabytków, a miłośnicy wysokich temperatur i kąpieli słonecznych odpoczną na przepięknych, meksykańskich plażach.

1. Zanurkuj w cenote

Cenote, czyli naturalne studnie kresowe posiadają niepowtarzalny klimat i tajemniczą aurę. Niegdyś stanowiły miejsca kultu, dziś natomiast przyciągają miłośników nurkowania, a także turystów spragnionych unikalnych atrakcji. Największą popularnością cieszą się cenote umiejscowione na Półwyspie Jukatan, między innymi Gran Cenote – jedna z najbardziej znanych, a także Kukulkan, gdzie można zaobserwować fascynującą grę światła. Wakacje w Meksyku mogą zatem być okazją do nurkowania w tajemniczych korytarzach cenote, o doskonałej widoczności, ze względu na odpowiednią przejrzystość wody. To niezapomniane przeżycie, które każdemu zapadnie na długo w pamięci.

Wakacje w Meksyku

2. Odziwedź ruiny Majów – Chichen Itza

Zwiedzanie prekolumbijskich zabytków, to punkt obowiązkowy podróży po Meksyku. Nieustannie zaskakują i zadziwiają unikatowym charakterem oraz rozmachem. Jednym z takich zabytkowych miejsc jest Chichen Itza, czyli ruiny majańskiego miasta. Turyści mają możliwość spaceru po boisku do rytualnej gry zespołowej, niezwykle popularnej niegdyś wśród prekolumbijskiej społeczności, a także odwiedzenie świątyń – El Castillo, El Caracol, a także Templo de los Guerreros.

Wakacje w Meksyku

3. Poznaj Meksykańską kuchnię

Wakacje w Meksyku nie mogą się odbyć bez spróbowania tutejszej kuchni. Smakowite burrito, tacosy, enchilada, czy też fajitas to popularne potrawy, które można zamówić zarówno w restauracjach, jak i w niewielkich budkach rozstawionych przy tłocznych ulicach. Dania te zawierają sporo wyrazistych przypraw, a także bazują na świeżych, lokalnych warzywach. Można zamówić wersje z mięsem, owocami morza, a także wegańskie. Na uwagę zasługują również napoje, które uwielbiają turyści, między innymi agua fresca, której bazę stanowią orzeźwiające owoce, woda oraz cukier.

Wakacje w Meksyku

4. Spaceruj po kolonialnym miasteczku Valladolid

Miłośnicy zwiedzania mogą udać się na spacer po kolonialnym miasteczku Valladolid. Jego centralny plac każdego roku przyciąga turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają, aby celebrować święta narodowe lub uczestniczyć w festiwalach. Oprócz tego, że ma znaczenie historyczne, miasto to zachowało swoją architekturę na tyle dobrze, że można je uznać za miejsce światowego dziedzictwa UNESCO. 

Wakacje w Meksyku

5. Plażuj na Isla Mujeres lub Holbox

Isla Mujeres i Holbox to wyjątkowe miejsca do odhaczenia na wakacje w Meksyku. Turyści podróżują na te wyspy, aby popływać w krystalicznie czystych wodach lub opalać się na pięknych plażach ze złotym piaskiem. Obie wyspy są porośnięte egzotycznymi roślinami, które zapewniają cień plażowiczom. Na każdej z nich znajdują się liczne bazary, restauracje i sklepy. To idealne miejsce na odpoczynek i relaks.

Wakacje w Meksyku

Jeśli potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu wycieczki po półwyspie Jukatan – skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalne wycieczki w kameralnym gronie – tylko Ty i Twoi bliscy w najpiękniejszych miejscach Meksyku. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz