Możesz odwiedzić Meksyk przez cały rok. O każdej porze roku znajdziesz tu coś ciekawego. Meksyk to słoneczny, ciepły kraj, który oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji przez cały rok.

Aby wjechać do Meksyku nie potrzebujesz wizy. Wystarczy jedynie ważny paszport. Z kolei jeśli myślisz o wynajmie samochodu, może Ci się również przydać prawo jazdy międzynarodowe. Taki dokument możesz łatwo wyrobić w Wydziale Komunikacji Urzędu swojego miasta za opłatą około 30 zł.

W Meksyku obowiązuje waluta peso meksykańskie (MXN). Zapisuję się ją jako znak $, podobnie jak amerykański dolar. W miejscach turystycznych często istnieje również możliwość płacenia dolarem (USD). Zalecamy jednak, aby mieć przy sobie peso w formie gotówki. Będzie Ci potrzebne do opłacenia taksówki, autobusu lub aby zapłacić na straganach z pamiątkami lub owocami, gdzie zwykle nie ma terminali płatniczych. W większości sklepów, supermarketach i restauracjach zapłacisz bez problemu kartą. Polecamy posiadanie karty wielowalutowej, gdzie możesz trzymać już przewalutowane wcześniej pieniądze. To wygodna opcja. W Meksyku nie funkcjonują płatności zbliżeniowe, ani technologia BLIK.

Podczas dokonywania wypłaty z wszystkich bankomatów w Meksyku pobierana jest drobna prowizja (około 40 peso).  

Na nasze wycieczki zawsze zalecamy zabrać niezbędne rzeczy, które będą was chronić przed ostrym, meksykańskim słońcem: krem z filtrem, kapelusz lub czapkę z daszkiem, koszulkę zasłaniającą ramiona i okulary przeciwsłoneczne.

Na wycieczki takie jak trekking po dżungli, czy dłuższe zwiedzanie, zalecamy wziąć wygodne obuwie. Najlepiej lekkie i przewiewne np. sandały.

Z kolei jeśli wybierasz się z nami do Cenoty, zabierz kostium kąpielowy oraz maskę z rurką do nurkowania. Jeśli nie masz takiej, możesz ją u nas wypożyczyć.

Tak, nasze wycieczki obejmują transport z hotelu w obie strony. 

Tak naprawdę nasza oferta nurkowania jest dla każdego, kto chce przeżyć niesamowitą, podwodną przygodę. Oferujemy 3 rodzaje nurkowania: nurkowanie z maską i rurką (snorkeling), nurkowanie z butlą i płetwami na rafach koralowych oraz nurkowanie w Cenotach (scuba diving).

Jeśli, masz powyżej 12 lat, cieszysz się dobrym zdrowiem i masz chęci, nurkowanie jest właśnie dla Ciebie!

Jeżeli masz motywację i jesteś dobrym uczniem, umiejętności zdobędziesz już po 1 godzinie! Godzinny kurs z naszym certyfikowanym instruktorem wystarczy, abyś mógł swobodnie nurkować pod okiem instruktora. Dobrej zabawy!

Absolutnie tak! Pod okiem naszego instruktora z wieloletnim stażem możesz czuć się całkowicie bezpiecznie. Zachowujemy wszystkie międzynarodowe standardy bezpieczeństwa.

Tak, na kursie „Kurs Certyfikacyjny Scuba Diver Certification” jesteś w stanie w ciągu jednego dnia nauczyć się nurkowania. Należy jednak pamiętać że certyfikat, który otrzymasz po kursie wymaga dalszego nurkowania z instruktorem.

Samodzielnie nurkować możesz dopiero po ukończeniu kursu „Open Water Diver”. 

Minimalny wiek w kursie „Scuba Diver Certification” to 12 lat. Jednak wymagamy obecności osoby dorosłej w trakcie kursu.

Meksyk jest otwarty na turystykę. Przy wlocie do Meksyku nie są wymagane dokumenty typu paszport szczepieniowy, ani testy PCR/antygenowe. 

Hotele i restauracje przestrzegają najwyższych standardów sanitarnych. Obowiązują maseczki, przy wejściu do budynków sprawdza się temperaturę oraz zapewniona jest dezynfekcja dłoni. 

Jeśli odwiedzisz Meksyk, możesz czuć się bezpiecznie. Hotele i turystyczne okolice cieszą się dobrą opinią. Osoby podróżujące do Meksyku, chętnie wracają ponownie.