You are currently viewing Jakie pamiątki warto przywieźć z Meksyku?

Jakie pamiątki warto przywieźć z Meksyku?

Jakie pamiątki warto przywieźć z Meksyku?

Wycieczka do Meksyku to doskonała okazja do poznania wyjątkowej, oryginalnej kultury, zobaczenia egzotycznych zwierząt, a także odpoczynku na lazurowych plażach. Spora część turystów, wybierając się do danego miejsca, uwielbia zabierać ze sobą rzeczy stanowiące symbol lub też upominek, dzięki którym wracają chętniej do wspomnień z udanej wyprawy. Zatem jakie pamiątki warto przywieźć z Meksyku?

W tym nietuzinkowym kraju, na każdym kroku możesz natknąć się na niewielkie sklepiki i kramy zawierające souveniry. Wyróżniają się kolorowymi i różnorodnymi akcentami. Znajdziesz tutaj propozycje, poczynając od alkoholi, przez odzież, ręcznie wytwarzaną ceramikę, po przyprawy i figurki.

Jakie pamiątki warto przywieźć z Meksyku? – tequila i przyprawy

Jedną z najbardziej pożądanych pamiątek, którą warto kupić w Meksyku jest tequila. Ten tradycyjny, popularny trunek destylowany z soków niebieskiej agawy, od 2006 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto także zwrócić uwagę, na jej starszą odmianę, czyli mezcal – wytworzony w stanie Oaxaca uchodzi za najlepszy! Serwowany jest także w butelkach z dodatkiem larw owadów, co uważane jest wśród niektórych turystów za popularny, lecz nieco kontrowersyjny prezent.

Kolejną propozycją na to, jakie pamiątki warto przywieźć z Meksyku są przyprawy i sosy. Kuchnia meksykańska nie istnieje bez tychże produktów. Stanowią unikalną mieszankę składników, również na pozór nie pasujących do siebie. Dla przykładu, sos mole bazuje na kakao, orzechach, chilli oraz wielu innych komponentach. Dzięki zaopatrzeniu się w te kulinarne dodatki, z powodzeniem będziesz mógł odtworzyć ulubione potrawy, które kosztowałeś w Meksyku.

Ręcznie wykonane pamiątki

Przeglądając miejscowe stragany warto także zwrócić uwagę na lokalnie wyrabiane rękodzieło. Możliwości wyboru jest co nie miara – przepiękne kubki, zdobione tysiącem kolorowych wzorów, starannie wykonane hamaki, koce sarape, a także jeden z niewątpliwych symboli tego kraju, czyli sombrero.

Ręcznie tkana odzież jest wytwarzana przez rdzenną ludność, między innymi przez Indianki ze stanu Chiapas. Jeśli wybierasz się na wycieczkę do tego prekolumbijskiego miejsca początkiem listopada i nie wiesz, jakie pamiątki warto przywieźć z Meksyku, wówczas na ulicach dostępna jest mnogość kolorowych przedmiotów, takich jak magnesy na lodówkę, breloczki, kubki, ceramika, czy też figurki nawiązujące do hucznie obchodzonego Święta Zmarłych – Dia de Muertos. Często spotkać można symbol czaszki, który stanowi wówczas główny motyw rękodzieła. 

Dodaj komentarz