You are currently viewing Odkryj Isla Contoy – wycieczka na dziewiczą wyspę

Odkryj Isla Contoy – wycieczka na dziewiczą wyspę

Odkryj Isla Contoy – wycieczka na dziewiczą wyspę

Planujesz podróż do Meksyku, ale nie możesz zdecydować się na konkretne miejsce? A może wycieczka na Isla Contoy? Doświadczysz tutaj spokoju, w otoczeniu zachwycającej przyrody, wysokich temperatur i wszechobecnego słońca. Warto zaznaczyć, że na terenie wyspy znajduje się Rezerwat Przyrody, a sam ląd oraz wody dookoła, zostały włączone w poczet Parku Narodowego w 1998 roku, przez Ministerstwo Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych. Działania te mają
na celu ochronę fauny i flory tego miejsca.

wycieczka na Isla Contoy
Wycieczka na Isla Contoy

 

Co niezwykłe, Isla Contoy ma niewielką powierzchnię – 3,17 km i mieszkają na niej jedynie naukowcy oraz badacze. Zakazano tutaj całkowicie rybołówstwa, a liczne, dziewicze tereny są bogatym siedliskiem różnych gatunków zwierząt. Przybywają tu miłośnicy ornitologii z całego świata, aby móc obserwować niezwykle rzadkie okazy ptaków. Ta mała wyspa przyciąga turystów spragnionych widoków jak z filmów, a także marzących o odpoczynku od wszędobylskich tłumów. Warto zaznaczyć, że dziennie możliwe jest przyjęcie 200 gości, dlatego miejsce to, zawsze będzie posiadało kameralny, ustronny klimat. 

Wycieczka na Isla Contoy – jakie atrakcje czekają na ciebie?

Zapewne słyszałeś opowieści o bezludnych wyspach? A może chciałbyś na własnej skórze przekonać się, jak to jest spędzić czas w takim miejscu? Wycieczka na Isla Contoy to przygoda wśród bujnej, tropikalnej roślinności, dźwięków pochodzących z dżungli, a także spacer po piaszczystych plażach i możliwość pływania wśród lazurowych, płytkich wód.

wycieczka na Isla Contoy
Wycieczka na Isla Contoy

 

Udaj się w rejs do zachwycającego Parku Narodowego, z przewodnikiem, który opowie historię powstania wyspy. Zaobserwuj dziką przyrodę – niezwykłe gatunki ptaków i gadów. Znajduje się tu bowiem punkt obserwacyjny, z którego każdy może skorzystać i potowarzyszyć krótko zwierzętom, w trakcie ich codziennych wypraw.

wycieczka na Isla Contoy
Wycieczka na Isla Contoy

 

Udaj się na pyszny obiad na Isla Contoy, gdzie spróbujesz kuchni meksykańskiej, a także posłuchasz ciekawostek dotyczących tego miejsca. Odwiedź także niewielkie muzeum, które kusi niezwykłymi eksponatami. Ale to nie koniec wrażeń – jeśli kochasz nurkować lub snurkować (snorkeling), to wycieczka na Isla Contoy gwarantuje uczestnictwo w tym sporcie wodnym. Łódź zatrzymuje się przy jednej z pięknych raf koralowych. Eksploruj podwodny świat, w towarzystwie jego egzotycznych mieszkańców – tutaj nieustannie tętni życie. Obserwuj różne gatunki homarów, ośmiornic, ryb, ślimaków, czy też krewetek. Zainteresowany? – wycieczka na Isla Contoy, to doskonały kierunek na twój wakacyjny wypoczynek.

Nasze biuro I’M DIVER Mexico Travel Experience oferuje wycieczki na Isla Contoy – napisz do nas.

Dodaj komentarz