You are currently viewing Poznaj smak Meksyku: wycieczka do destylarni Tequili

Poznaj smak Meksyku: wycieczka do destylarni Tequili

Poznaj smak Meksyku: wycieczka do destylarni Tequili

W Meksyku można zakochać się bezgranicznie. To jedno z tych miejsc, do których wraca się, aby podziwiać cuda natury, a także zachwycającą architekturę dawnych cywilizacji. Jednakże poza atrakcjami kraj ten oferuje również przepyszne jedzenie, a także napoje. Kto z nas nie kojarzy tequili – królowej meksykańskich trunków, która niewątpliwie jest symbolem Meksyku?

Jeżeli interesuje Ciebie proces powstawania tego oryginalnego napoju, to polecamy wycieczkę do źródła, jakim jest destylarnia Tequili w Meksyku.

destylarnia Tequili w Meksyku.

Czy wiesz, że tequila wytwarzana była w czasach świetności prekolumbijskiej cywilizacji, z fermentowanego soku z agawy? Do powstania tego alkoholu wykorzystuje się pień szczególnej odmiany rośliny, czyli błękitnej agawy. Drzewo to przed ścięciem, osiąga wiek nawet 12 lat! Napój w dalszym procesie produkcji jest destylowany, a finalnie dojrzewa w dębowych beczkach lub stalowych pojemnikach. Trunek ten składa się z minimum 51 % soku z agawy, jednakże ten najbardziej szlachetny zawiera 100 % soku.

destylarnia Tequili w Meksyku

Tequila często mylona jest z mezcalem. Niemniej jednak do produkcji obydwu alkoholi wykorzystuje się inne części agawy,
a także sam proces destylacji przebiega odmiennie. Warto dodać, iż obszar obejmujący plantację oraz destylarnię agawy wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Poznaj smak Meksyku: wycieczka do destylarni Tequili – zwiedzanie prowincji, w której wytwarzana jest królowa meksykańskich trunków

W dolinie rzeki Rio Grande znajduje się niewielkie miasteczko – Tequila, od którego nazwę wziął jeden z najbardziej popularnych napojów alkoholowych na świecie. To właśnie w tym miejscu znajduje się słynna destylarnia Tequili w Meksyku.

destylarnia Tequili w Meksyku.

Na półwyspie Jukatan z kolei, destylarnia tequili znajduje się nieopodal miejscowości Valladolid. Będziesz miał doskonałą okazję, aby zwiedzić jej zakamarki, posłuchać historii powstania trunku, a także zasad jego produkcji. Niezwykle emocjonującą częścią wycieczki jest wizyta na polach z plantacjami agawy. Zobaczysz na własne oczy imponujące, kilkuletnie agawy, poznasz krok po kroku sposób przygotowania poszczególnych składników. Doświadczysz także życia na prowincji, które charakteryzuje się ideą slow life – to idealna okazja do odpoczynku od miejskiego zgiełku i złapania oddechu. Wisienką na torcie będzie natomiast degustacja różnych tequili w dębowych beczkach – to wyjątkowa okazją do spróbowania różnych rodzajów tego popularnego trunku. Dla każdego fana degustacji alkoholi, destylarnia Tequili w Meksyku powinna być punktem obowiązkowym w trakcie wycieczki po Meksyku. 

Dodaj komentarz