You are currently viewing Słynna rzeźba w Tulum – Ven a la Luz – gdzie ją znaleźć i czy warto?

Słynna rzeźba w Tulum – Ven a la Luz – gdzie ją znaleźć i czy warto?

Słynna rzeźba w Tulum – Ven a la Luz – gdzie ją znaleźć i czy warto?

Meksyk zaskakuje na każdym kroku. Znajdziesz tutaj unikatowe miejsca, których sława obiegła cały glob, zobaczysz na własne oczy cuda architektury prekolumbijskiej, a także poznasz oryginalną i zaskakującą kulturę. Jeśli interesujesz się niezwykłymi atrakcjami, nie możesz pominąć imponującej rzeźby znajdującej się w mieście Tulum. Nieustannie pojawia się ona na zdjęciach w social mediach. Dlaczego jest tak popularna?

Mowa tutaj o Ven a la Luz, czyli 10-metrowej rzeźbie o konstrukcji składającej się ze stali, drewna, splecionych roślin o różnych odmianach, a także lin. Dzieło robi niebywałe wrażenie, a także nieustannie przyciąga uwagę przyjeżdżających, którzy odpoczywają w tym wyjątkowym kraju. Wykonana została z niebywałą starannością i dokładnością, co potwierdzają wszechobecne, misterne wykończenia ze splecionych roślin.

Słynna rzeźba w Tulum - Ven a la Luz

Rzeźba przedstawia kobietę, która otwiera swoje wnętrze i zachęcającym gestem zaprasza każdego. Jej środek zdobią girlandy zielonych pędów, a sam jej widok powoduje najróżniejsze emocje, między innymi zachwyt oraz wszechobecną gęsią skórkę.

Jak powstała Ven a la Luz?

Ven a la Luz jest dziełem Davida Poppera, artysty pochodzącego z Południowej Afryki. Ten uzdolniony rzeźbiarz znany jest na świecie ze swoich oryginalnych projektów scenicznych oraz publicznych, właściwie w całości wykonanych z naturalnych surowców. W swoich pracach często nawiązuje do natury oraz jej relacji z człowiekiem. Początkowo Ven a la Luz, której nazwa oznacza „Podejdź do światła”, zaprezentowana została na festiwalu Art with Me w Tulum w 2018 roku, jednak zadecydowano, iż pozostanie dłużej w mieście. Rzeźba udostępniona została dla turystów i szybko zyskała światowy rozgłos. Stała się popularnym celem podróżniczym, a także przestrzenią, gdzie przybywają pary pragnące związać się ze sobą na cale życie.

Słynna rzeźba w Tulum - Ven a la Luz

Ven a la Luz posiada niesamowite warunki, dzięki którym każde oświadczyny będą niezapomnianym wydarzeniem. W 2020 roku obiekt mocno ucierpiał podczas huraganu, jednak David Popper dokonał rekonstrukcji, a nawet delikatnie go odświeżył. Rok później, rzeźba trafiła do Ahau Tulum Sculpture Park, gdzie prezentowane są również inne dzieła artystyczne. Mimo, iż zwiedzanie obiektu jest odpłatne, miejsce to jest nieustannie odwiedzane przez turystów, pragnących ujrzeć na własne oczy niezwykłe eksponaty parku. Warto zarezerwować czas w trakcie swojego pobytu w Tulum, aby przekonać się na własne oczy, jakie wrażenie sprawia majestatyczna Ven a la Luz!

Dodaj komentarz