You are currently viewing Wycieczka do Ek Balam w Meksyku. Co zobaczysz w Ek Balam?

Wycieczka do Ek Balam w Meksyku. Co zobaczysz w Ek Balam?

Wycieczka do Ek Balam w Meksyku. Co zobaczysz w Ek Balam?

Meksyk jest krajem w którym można się zakochać bezgranicznie. To cudowne miejsce dla każdego, kto uwielbia przygody, przepyszne jedzenie, a zwłaszcza naturę. Zachwyca ona na każdym kroku, od malowniczych wybrzeży, po laguny, niezliczoną ilość piaszczystych plaż z ciepłą, lazurową wodą oraz kresowe, naturalne baseny posiadające tajemniczą aurę. Tutaj również możesz odkryć spośród ogromnej ilości skarbów architektury prekolumbijskiej monumentalne budowle, które fascynują i zapierają dech w piersi.

Jeżeli kochasz poznawać nowe miejsca, to doskonałą atrakcją będzie dla Ciebie wycieczka do Ek Balam. Czy wiesz, że miejsce to, położone w północno-wschodniej części Jukatanu, tętniło życiem już w latach 600-900 n.e.? Wówczas było siedzibą nowego dworu królewskiego i czasem rozkwitu sztuki oraz architektury. Nazwa Ek Balam oznacza w języku majów „Czarnego jaguara” i nawiązuje do wierzeń oraz rytuałów. Serce miasta stanowi natomiast ośrodek religijny, gdzie przeprowadzone zostały największe wykopaliska archeologiczne, a dzięki temu – miejsce to udostępniono turystom.

wycieczka do ek balam

Wycieczka do Ek Balam w Meksyku. Co zobaczysz w Ek Balam? Jakie atrakcje czekają na Ciebie?

Podczas wycieczki do Ek Balam zwiedzisz przepiękne ruiny o nieco ezoterycznym klimacie. Odnajdziesz monumentalne rzeźby oraz fascynujące stiuki. Na terenie miasta, które w dalszym ciągu postrzegane jest jako stanowisko archeologiczne, będziesz miał okazję zobaczyć Łuk Wejściowy (Arco de Entrada), wyniosłe mury obronne, majestatyczny Akropol, Pałac Owalny, kaplicę, łaźnię parową, piramidy Bliźniacze, strukturę 18, czy chociażby boisko do gry w piłkę. Brzmi niesamowicie!

wycieczka do ek balam

Najważniejszym obiektem w mieście jest Akropol, dlatego więc każda wycieczka do Ek Balam określa zwiedzanie tego zabytku jako punkt obowiązkowy. Budowla ta jest jedną z najstarszych tego typu, na Jukatanie. Jej imponujące wymiary (160 metrów długości, 70 metrów wysokości oraz 31 metrów) sprawiają niesłychane wrażenie, a pokryte słomą dachy zachwycają wyjątkowymi fryzach oraz rzeźbami. Na uwagę zasługuje również grobowiec króla Ukit Kan Le’k Took’ z misternymi rzeźbami oraz samo wejście, które zdobi maszkara przypominająca paszczę jaguara. Warto również przyjrzeć się boisku do rytualnej gry w piłkę. Znajdują się tutaj dwa niewielkie sanktuaria – ulokowane przy bocznych częściach obiektu, w których zachował się fragment stiukowego, imponującego fryzu oraz naturalne barwy czerwony i niebieski. Zatem nie zwlekaj, gdyż wycieczka do Ek Balam obfituje w mnogość atrakcji oraz możliwość zobaczenia mnóstwa fascynujących struktur i budowli, których widok zapadnie na długo w Twojej pamięci!

Jeśli poszukujesz biura podróży z polskojęzycznym przewodnikiem, które zorganizuje Twoją wycieczkę do Ek Balam z najpopularniejszych miast takich jak Cancun czy Playa de Carmen, kliknij i zapoznaj się z naszą ofertą – I’m Diver Mexico Travel Experience.

Dodaj komentarz