ODKRYJ WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE NA WYSPIE HOLBOX W JEDEN DZIEŃ

Ta całodniowa wycieczka po wszystkich najlepszych miejscach na wyspie jest specjalnie zaprojektowana dla tych, którzy przebywają w Cancun, Riviera Maya, Playa del Carmen, Cozumel lub Tulum i nie chcą przegapić okazji do poznania wspaniałej wyspy Holbox.

Holbox to , jedna z piękności Meksyku, usytuowana na dalekiej północy półwyspu Jukatan, w stanie Quintana Roo. Znajduje się na granicy obszaru ochronnego flory i fauny Yum Balam. Na wschodzie graniczy z Cabo Catoche, a Laguna Yalahau oddziela ją od lądu. Holbox ma 4,3 km długości, a jego piaszczyste plaże są ozdobione muszlami.

PLAN PODRÓŻY

Solferino: Naszym pierwszym przystankiem jest Solferino, najstarsze miasto Majów w północnej części stanu Quintana Roo. Nazywa się Maya to Labcah (stare miasto). Swoją nazwę zawdzięcza przepięknym drzewom które miały w sobie naturalny barwnik. Którym najczęściej barwiono tkaniny. Przygotowane kłody drzew rozkładano w centrum miasta i czekano na deszcz. Gdyż dzięki temu deszczówka zmieniała kolor, na czerwony od czego pochodzi nazwa miasta Solferino. Dżungla zaczyna się w tym małym miasteczku na północy. Dojeżdżamy do miejsca gdzie pokorzemy Wam 1000 letnie drzewa.

Następnym przystankiem jest Chiquilá (20 minut jazdy samochodem). Tam nasza łódź wraz z kapitanam czeka na rozpoczęcie przygody. Pierwszym przystankiem jest cenote otoczonym lasem namorzynowym, w którym się wykąpiemy. Piękna laguna Yalahau to naturalny raj otoczony przez namorzyny, który oddziela wyspę Holbox od stałego lądu. Laguna Yalahau to bogate środowisko naturalne.

Wyspa Pasji: Tutaj można zobaczyć ptaki żerujące na nizinach, których krystalicznie ,czyste wody tworzą wielobarwny krajobraz. Jest to mała wyspa z widokiem na wschodni kraniec wyspy Holbox. W niektórych porach roku można zobaczyć ślady żółwi, które przypływają by zakładać gniazda. Po rozkoszowaniu się tymi cudami natury udajemy się na Playa Mosquito, gdzie zrobimy tradycyjny piknik. Miejsce to graniczy z rezerwatem przyrody. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć różowe flamingi. Playa Mosquito to najpiękniejsza plaża wyspy,docieramy do północnej części,gdzie można spacerować po plaży lub skorzystać ze spokojnych szmaragdowych wód.

Na obiad udamy się do lokalnej restauracji w sercu Holbox. Następnie będzie czas wolny. W czasie którego można zrelaksować się na plaży. Wypożyczyć rower lub maleksa i objechać wyspę. (należy przywieźć prawo jazdy). Od czasów starożytnych wyspa Holbox jest uważana za miejsce o ekstremalnym pięknie i była wykorzystywana jako miejsce relaksu przez starożytnych Majów. Kiedy Hiszpanie przybyli w XVI wieku, opuścili wyspę. Również Hiszpanie byli zdumieni jego niezrównanym pięknem.

CENA: 184 USD/osoba 

Wycieczka VIP dla 4 osób. 

W przypadku 2 osób cena wycieczki wynosi 600 USD.