Chichen Itza to prekolumbijskie miasto Majów położone na meksykańskim półwyspie Jukatan. Najlepsze czasy przeżywało w okresie między X i XI wiekiem naszej ery. Po tym czasie miasteczko stopniowo traciło na znaczeniu, aż w XV wieku całkowicie je opuszczono. Do chwili obecnej nie wiadomo dlaczego. Zrujnowane i zarośnięte roślinnością miasto zostało ponownie odkryte przez Edwarda Herberta Thompsona pod koniec XIX wieku. Pomimo upływu tysięcy lat od momentu założenia ośrodka, budynki wciąż przypominają o dawnej potędze jego mieszkańców. Majowie wznieśli w mieście ogromne kamienne budowle, które zachwycają i przyciągają każdego roku tysiące turystów.

Następnym przystankiem naszej wyprawy będzie Cenote Ik Kil z krystaliczną wodą. To zapierająca dech w piersiach studnia krasowa, gdzie będziemy się kąpać. Następie zjemy obiad w formie bufetu w lokalnej restauracji.

W drodze powrotnej zatrzymamy się na spacer po uroczym kolonialnym miasteczku Valladolid. Jeśli czas na to pozwoli, odwiedzimy także destylarnię tequili, gdzie poznamy proces jej produkcji  oraz spróbujemy sześć gatunków meksykańskiego trunku. Również odwiedzimy kolorowy, meksykański cmentarz. 

CENA: 185 USD/osoba 

Wycieczka VIP dla 4 osób. W przypadku 2 osób cena wycieczki wynosi 600 USD.

Spersonalizowana wycieczka VIP dopasowana do Ciebie i Twoich najbliższych!