You are currently viewing 4 tradycyjne dania meksykańskie, które musisz spróbować!

4 tradycyjne dania meksykańskie, które musisz spróbować!

4 tradycyjne dania meksykańskie, które musisz spróbować!

Kuchnia meksykańska obfituje w wyraziste i pikantne, tradycyjne dania meksykańskie, które charakteryzują się różnorodnością kolorów, bogatym aromatem i smakiem. Bazą takich potraw są głównie warzywa lokalne, między innymi kukurydza, fasola, papryka, czy też pikantne papryczki. Najczęściej wybierane przyprawy to: kolendra, chilli, czosnek, kminek, gorzkie kakao, czy też oregano. Skoro już znamy podstawowe składniki, sprawdźmy, jakie tradycyjne dania meksykańskie są najbardziej popularne w tym oryginalnym kraju?

1. Tamales

Tamales to jedno z najstarszych potraw, które jest bardzo często spożywane w Meksyku. Podstawą tutaj jest ciasto z mąki kukurydzianej, które następnie zawija się w liście kukurydzy i gotuje na parze. Tamales można przyrządzać na różne sposoby – na słodko, na ostro – z wieloma nadzieniami, na przykład serem lub mięsem (można tu użyć kurczaka, wieprzowiny lub wołowiny). To danie nieodłącznie podawane jest z wieloma sosami. Warto zatrzymać się na kilka minut w restauracji i spróbować tej smacznej przekąski.

2. Pozole

Tradycyjne dania meksykańskie to także zupy. Jeśli nie kosztowałeś Pozole, a trafisz na tę potrawę w menu, to koniecznie ją zamów. Zupa ta, nie tylko przygotowywana jest w niedzielę, ale również z okazji wszelkich uroczystości w kraju. Głównym składnikiem potrawy jest biała kukurydza, która nosi nazwę homina. Znajdziemy w niej również rzodkiewkę, kapustę czy awokado. Reszta składników dodawana jest w zależności od regionu w której jest serwowana, lub też preferencji. Przygotowanie tego dania zajmuje trochę czasu, ale można je sporządzić w dużych ilościach, aby obsłużyć wiele osób, dlatego często widuje się je na stołach podczas świąt lub spotkań rodzinnych.

tradycyjne dania meksykańskie

3. Huevos rancheros

Tradycyjne dania meksykańskie to także smakowite śniadania. Pyszne Huevos rancheros (jajka po ranczersku) to przykład potrawy, która niesamowicie syci, a przy tym jest bardzo pożywna. Huevos rancheros składa się z jajek sadzonych, tortilli, papryczek chilli, a także pomidorów. Różnorodność składników także dobierana jest według upodobań oraz regionu w Meksyku. Niemniej jednak danie to jest doskonałym wyborem na to, aby fantastycznie i pysznie rozpocząć dzień. Huevos rancheros zaspokaja głód w pełni.

tradycyjne dania meksykańskie

4. Sopa Azteca

Sopa Azteca to kolejny przykład potrawy, którą każdy pokocha za aromat i konsystencję. Jej receptura jest jedną z najstarszych w kraju i pięknie wpisuje się w kanon przysmaków stanowiących tradycyjne dania meksykańskie. To pikantna zupa na bazie pomidorów z awokado, tortillami, serem cheddar lub mozzarellą i kolendrą! Jednak podawana jest również razem z innymi składnikami, często w towarzystwie awokado, a także pikantnych papryczek.

Warto wyruszyć w kulinarną podróż po tym niezwykłym kraju. Smaki, które można odkryć, być może staną się inspiracją do odtworzenia meksykańskich potraw po powrocie do domu.

Dodaj komentarz