You are currently viewing Ciekawostki o Meksyku, o których być może nie wiedziałeś

Ciekawostki o Meksyku, o których być może nie wiedziałeś

Ciekawostki o Meksyku, o których być może nie wiedziałeś

Meksyk, kraj pełen bogatej historii, kultury i przyrody, skrywa wiele fascynujących tajemnic. Oprócz znanych atrakcji, istnieją ciekawostki o tym kraju, które mogą Cię zaskoczyć. Spójrzmy zatem na to kolorowe i wyjątkowe miejsce z nieco innej perspektywy, odkrywając nie tylko piękno krajobrazów, ale także zabytki historii i kultury, które z pewnością zapadną w pamięć.

Niezwykła piramida Meksyku

Choć piramidy w Egipcie wzbudzają zachwyt, to w Meksyku kryje się piramida, która jest największa na świecie, pod względem objętości. Mowa tutaj o Wielkiej Piramidzie Cholula, której wysokość wynosi 54 metry. Jednak prawdziwy zachwyt wzbudza jej objętość, która wynosi 3,3 miliony metrów sześciennych. Warto również zaznaczyć, że budowla ta powstawała od III wieku przed naszą erą do IX naszej ery. To niezwykle cenny zabytek w skali kraju.

Języki Meksyku

Meksyk nie posiada jednego języku – w kraju występuje aż 68 języków ojczystych, a także 364 wariantów językowych, oficjalnie uznanych. To kraina, gdzie różnorodność lingwistyczna jest dumą narodu, a brak oficjalnego języka to odbicie tej bogatej różnorodności.

Piwo i Coca Cola

Zaskakujące jest to, że Meksyk, który może kojarzyć się z tequilą, jest największym eksporterem piwa na świecie. A gdy nadejdzie pragnienie na napój pozbawiony alkoholu, to kraj ten uznaje Coca Colę za swój ulubiony trunek – jest ona wręcz traktowana, jako napój sakralny w niektórych regionach.

Czekolada

Czekolada, ta pyszna i aromatyczna przyjemność, stanowi niezwykły dar Meksyku dla całego świata. To w tej barwnej krainie, cywilizacje olmeckie, Aztekowie, Toltekowie i Majowie odkryły tajemnice kakaowca, przekształcając go w wyjątkową przyjemność dla naszych zmysłów. Dzięki ich kreatywności i wyobraźni, czekolada stała się kultowym smakołykiem, który nie tylko zachwyca podniebienie, ale również niesie ze sobą historię i dziedzictwo Meksyku. Czy ktoś wyobraża sobie rzeczywistość bez tego przysmaku?

Największy Uniwersytet na świecie

Meksyk kryje w sobie nie tylko przyrodnicze bogactwa, ale i edukacyjne. Meksykański Uniwersytet Narodowy (UNAM) z ponad 360 000 studentami może się poszczycić mianem największego na świecie. To uczelnia z historią sięgającą 1551 roku, co stawia ją na szczycie, jako najstarszy uniwersytet w Ameryce Północnej.

Meksyk to niezwykła kraina, w której kontrastujące krajobrazy, kultury i historie przeplatają się wzajemnie, tworząc oryginalne i fascynujące miejsce. Kraj ten zaskakuje niemal na każdym kroku, a jego odkrywanie stanowi niezwykłą przygodę. Skoro już zapoznałeś się z ciekawostkami dotyczącymi Meksyku, nic nie stoi już na przeszkodzie, aby samodzielnie poznać jego tajemnice.

Dodaj komentarz