You are currently viewing Czy Meksyk jest drogi? Ceny w Meksyku w 2022 roku

Czy Meksyk jest drogi? Ceny w Meksyku w 2022 roku

Czy Meksyk jest drogi? Ceny w Meksyku w 2022 roku

Meksyk ma do zaoferowania mnóstwo pierwszorzędnych kurortów wypoczynkowych, ogrom atrakcji, wycieczek fakultatywnych, zapierające dech w piersi zabytki, pyszną kuchnię i urocze, kolorowe miasteczka. Jeśli za cel swojej podróży wybrałeś właśnie ten kraj, to na pewno zastanawiasz się, czy Meksyk jest drogi?

Ceny w Meksyku w 2022 roku
Ceny w Meksyku w 2022 roku

 

Przyjrzyjmy się zatem cenom za noclegi, wyżywienie, a także koszty transportu. Zacznijmy od waluty i jej przeliczenia. Zatem 1 złoty to 4,20 peso meksykańskiego (według aktualnych danych). Wszystko zależy więc od tego, jaki budżet przeznaczysz na podróż. Może marzysz o wycieczce z biurem podróży? Wówczas będą interesowały ciebie indywidualne koszty związane z jedzeniem na mieście, pamiątkami, czy też transportem.

Ceny w Meksyku w 2022 roku
Ceny w Meksyku w 2022 roku

 

Jeśli planujesz podróż na własną rękę, podane w tekście kwoty, mogą stanowić cenną wskazówkę. Meksyk dysponuje noclegami
o różnym przedziale cenowym. Ceny rozpoczynają się od 87 złotych za możliwość spania w hostelu. Jest to opcja dla każdego, kto planuje ekonomiczną podróż. Za pobyt w 3-gwiazdkowym hotelu zapłacisz obecnie od 255 złotych. Rezerwując wizytę w luksusowym kurorcie, natrafisz na ceny rozpoczynające się od 1000 złotych. 

Czy Meksyk jest drogi? Ceny w Meksyku w 2022 roku – ile zapłacisz za jedzenie i transport? 

W trakcie kalkulacji wyprawy do Meksyku, nie można pominąć kwestii związanych z jedzeniem. Kraj ten bogaty jest w pyszną, nietuzinkową kuchnię, z mnóstwem smaków, egzotycznych warzyw i owoców. Każdy, kto przebywa na wycieczce powinien spróbować obowiązkowo tacos. Zatem obiad w taniej restauracji wynosi 35 złotych za osobę. Wybierając się do knajpy o wyższym poziomie, zapłacisz 144 złote za dwie osoby – wówczas otrzymasz posiłek składający się z 3 dań.

Ceny w Meksyku w 2022 roku
Ceny w Meksyku w 2022 roku

 

Dla wielbicieli kawy również mamy niezbędne informacje o kosztach: fani espresso zapłacą 7,90 złotych za filiżankę, a miłośnicy cappuccino 11 złotych.

Jeśli chcesz zwiedzać ten kolorowy i nietuzinkowy kraj, wówczas warto zastanowić się nad rodzajem i kosztami transportu. Spora część turystów decyduje się na wypożyczenie samochodu. Warto pamiętać, iż cena uzależniona jest od danego rejonu Meksyku i wynosi około 100 złotych za dzień. Taksówki również posiadają odmienny sposób wyliczania kursu, zależny od lokalizacji – tutaj cena za kilometr w okolicy wynosi 4,50 zł. Świetnym rozwiązaniem może być wybór miejscowego środka transportu. W meksykańskich miastach kursują popularne busy (colectivo), które zatrzymują się na żądanie pasażera – wystarczy pomachać ręką. Koszt biletu w jedną stronę to 2 złote i 40 groszy. 

Ceny w Meksyku w 2022 roku
Ceny w Meksyku w 2022 roku

 

Odpowiadając na pytanie, czy Meksyk jest drogi? Nasza odpowiedź brzmi: to zależy! Pobyt w Meksyku (pomijając koszt przylotu) może być zarówno bardzo tani jak i bardzo drogi, wszystko zależy od Twojego stylu podróżowania. Jednak należy zauważyć, że ceny produktów spożywczych w sklepach oraz posiłków w restauracjach nadal bywają bardziej przystępne niż w Polsce!

Dodaj komentarz