You are currently viewing Czy warto odwiedzić wyspę Cozumel?

Czy warto odwiedzić wyspę Cozumel?

Czy warto odwiedzić wyspę Cozumel będąc w Meksyku?

Meksyk jest krajem bogatym w liczne rejony turystyczne, które stanowią niezmiennie, popularny cel wakacyjnych wycieczek turystycznych. Jednym z miejsc, które przyciąga przyjezdnych, ze względu na bogate zaplecze hotelarskie i unikalny charakter jest wyspa Cozumel.

Znaleźć tutaj można rajskie plaże z drobnym, złotym piaskiem, lazurowe wody z zapierającą dech w piersi rafą koralową, niezliczoną ilość przestrzeni dedykowanej różnym sportom wodnym, a także ośrodki upamiętniające prekolumbijską kulturę oraz liczne zabytki.

Zatem, czy wyspa Cozumel jest dobrym kierunkiem na wypoczynkową podróż? To jedno z tych miejsc, w których można się bezgranicznie zakochać. Na każdym kroku towarzyszą zwiedzającym uczucia zachwytu oraz chęć odkrywania atrakcji, które oferują te dziewicze rejony.

Wyspa Cozumel  Wyspa Cozumel

Plażowanie i nurkowanie na wyspie Cozumel

Wyspa Cozumel proponuje miejsca wypoczynkowe dla turystów marzących o całodniowym plażowaniu, kosztowaniu pysznego, lokalnego jedzenia, a także wyśmienitych drinków.

Warto wspomnieć, iż jest to również raj dla miłośników nurkowania. Bowiem, wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy obecnych jest ponad 100 punktów nurkowych, skupionych wokół niezwykłego, podwodnego zjawiska, jakim jest Wielka Rafa Mezoamerykańska. To doskonała możliwość do obserwacji morskiego świata, w którym obecna jest egzotyczna fauna i flora. W Cozumel można również, na własne oczy zobaczyć malowniczą lagunę, stanowiącą część Narodowego Parku Morskiego.
To słodkowodne jezioro, które jest siedliskiem różnorodnych gatunków ryb, skorupiaków, gadów i płazów. Turyści mogą udać się do parku rozrywki, aby wziąć udział w licznych pokazach, w których główną rolę odgrywają między innymi lwy morskie, krokodyle, a także odwiedzić chatki majów i skosztować meksykańskie potrawy.

Wyspa Cozumel
Wyspa Cozumel

Cuda meksykańskiej architektury na wyspie Cozumel

Wyspa Cozumel ze względu na swój niewielki obszar, chętnie bywa eksplorowana przez turystów poruszających się na skuterach lub rowerach. Warto wybrać się w jej północno-zachodni rejon i odwiedzić stolicę – San Miguel. To urokliwe i kolorowe miasteczko z urzekającą promenadą, idealną do spacerów przy zachodzie słońca. Znaleźć tutaj można liczne sklepy z pamiątkami, restauracje serwujące topowe dania kuchni meksykańskiej, a także muzea.

Wyspa Cozumel
Wyspa Cozumel

Island Muzeum oferuje turystom szereg cennych eksponatów, stanowiących pamiątki dawnej prekolumbijskiej kultury, a także informacje geograficzne i ciekawostki historyczne. Wyspa Cozumel posiada ponad 30 zabytkowych stanowisk Majów, zlokalizowanych w różnych obszarach wyspy. Odkryć tutaj można religijne obiekty kultu, takie jak, świątynia bogini Ixchel, a także stanowisko archeologiczne San Gervaiso, które stanowi najważniejszą budowlę tego miejsca. Wyspa Cozumel zachwyca na każdym kroku – odetchnąć tutaj można od wszędobylskich tłumów. Zewsząd docierają do turysty zapachy lokalnych dań, słychać żywą muzykę, a lazurowe wody niezmienne urzekają.

Dodaj komentarz