You are currently viewing Gdzie nurkować będąc w Cancun?

Gdzie nurkować będąc w Cancun?

Gdzie nurkować będąc w Cancun? 

Wybierając się na wymarzone wakacje do Meksyku oczekujemy niezapomnianych przygód, doznań oraz atrakcji. Półwysep Jukatan obfituje w mnogość rajskich plaż, wybrzeży, wysp oraz zatok Morza Karaibskiego. To doskonała okazja do nurkowania, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy sport ten stał się Twoją pasją.

Nurkowanie w Cancun to możliwość poznania niezwykłych, morskich stworzeń – fok, uchatek, olbrzymich humbaków czy też mant, oraz szansa eksplorowania wyjątkowych, podwodnych miejsc m.in. naturalnych studni kresowych – Cenote. Przebywanie w tych kresowych studniach dostarcza nieopisanych wrażeń i emocji. Wnętrza zdobione są formacjami wapiennymi, rzadko spotykaną roślinnością, a liczne tunele dodają tajemniczości. Światło wpadające do Cenote nadaje magicznego wyrazu i wywołuje gęsią skórkę. Jedną z popularniejszych studni kresowych – Dos Ojos charakteryzuje system korytarzy, który łączy się finalnie z innymi Cenote – to przygoda dla nurków posiadających większe doświadczenie. Warto także obrać za cel swoich podmorskich podróży Cenote Angelita i TajMa Ha.

Nurkowanie w Cancun

Miłośnicy ogromnych wrażeń, w listopadzie, mogą spróbować nurkowania z rekinami. W tę fascynującą przygodę wyrusza się w okolicach Playa del Carmen. Miejsce to posiada mniej bogatą strefę raf koralowych, jednakże występują tutaj przeróżne odmiany okazów morskich, a zwłaszcza rekiny. Nurkowanie wśród tych z pozoru niebezpiecznych stworzeń, uczy pokory, łamie stereotypy, a przede wszystkim dostarcza wielu niezapomnianych emocji. 

Gdzie nurkować będąc w Cancun? – jakie atrakcje spotkają Ciebie
w tym meksykańskim raju?

Cancun jest rejonem niesłychanie popularnym wśród turystów, dlatego też korzystanie ze sportów wodnych dostępne jest w większości kurortach. Nurkowanie w Cancun to eksplorowanie Morza Karaibskiego. Znajdują się tutaj bowiem dwa wraki – C-55 oraz C-58 – to kanonierki, które zostały zatopione przez armię meksykańską. Nurkowanie w tym miejscu zalecane jest profesjonalistom oraz uzależnione jest od dobrych warunków pogodowych, gdyż głębokość zejścia to około 27 metrów.

Nurkowanie w Cancun

Niezwykłym przeżyciem dla każdego, kto kocha odkrywać wyjątkowe miejsca jest nurkowanie w podwodnym muzeum MUSA, czyli Museo Subacuático de Arte. Na głębokości 9 metrów znajduje się 450 rzeźb ludzkich postaci zastygniętych w trakcie wykonywania codziennych czynności. Muzeum to powstało w 2009 roku, a jego twórcy Jaime Gonzáleza – dyrektor Narodowego Parku Morskiego oraz Roberto Diaza – członek Stowarzyszenia Morskiego w Cancun, pragnęli uchronić w ten sposób zespoły raf koralowych przed zniszczeniem. 

Nurkowanie w Cancun to doskonała sposobność do doświadczenia wielu przeżyć – odkrycia zdumiewających miejsc, obserwacji egzotycznych stworzeń morskich, a także podziwiania przepięknych raf koralowych oraz koralowców.

Jeśli zdecydujesz się na nurkowanie w Cancun lub okolicach, skontaktuj się z nami. Posiadamy bazę nurkową z profesjonalnym instruktorem, który przeszkoli Cię, być mógł swobodnie eksplorować podwodny świat.

Dodaj komentarz