You are currently viewing Jak dostać się na Wyspę Isla Mujeres i co warto zobaczyć?

Jak dostać się na Wyspę Isla Mujeres i co warto zobaczyć?

Jak dostać się na Wyspę Isla Mujeres i co warto zobaczyć?

Nieopodal wybrzeża Półwyspu Jukatan znajduje się malownicza wyspa o iście rajskim klimacie – Wyspa Isla Mujeres (Wyspa Kobiet). Zajmuje ona niewielki obszar – 8 km długości i 800 metrów szerokości, jednakże obfituje w mnogość atrakcji i niesamowitych widoków. Możesz tutaj plażować całymi dniami, w otoczeniu lazurowej wody oraz zakotwiczonych, luksusowych jachtów i katamaranów.

Szczególnie polecamy północny brzeg wyspy – tutaj bowiem znajduje się Playa Norte – jest niezwykle popularna, gdyż charakteryzuje się płytką i ciepłą wodą, doskonałą dla każdego, zwłaszcza dla dzieci.

Jak dostać się na Isla Mujeres

A skoro o atrakcjach mowa, Isla Mujeres przyciąga wielbicieli snurkowania, a także nurkowania w towarzystwie rekinów wielorybich. To niesamowite przeżycie! Nie tylko będziesz miał okazję poznać podwodny świat, ale doświadczysz niezapomnianych emocji pływając w otoczeniu tych niezwykłych zwierząt. Natomiast dla miłośników natury, doskonałą atrakcją będą odwiedziny farmy żółwi – będziecie zaskoczeni przeżyciami po kilku godzinach obserwacji tych wyjątkowych stworzeń!

Zwiedzanie Isla Mujeres dostarczy Ci niezapomnianych wspomnień. Wyspa Kobiet posiada swój unikalny, wyjątkowy klimat. Znajdziesz tutaj mnóstwo urokliwych knajp, bezludnych plaż oraz miejskich, kolorowych zabudowań w iście meksykańskim stylu. Odkryjesz skarby architektury prekolumbijskiej – mieści się tutaj bowiem świątynia bogini Ixchel, która jest boginią płodności i patronką kobiet. W odległych czasach przybywały tutaj zewsząd kobiety błagając Ixchel o łaskę i wszelkie błogosławieństwa.

Jeśli lubisz intensywną formę zwiedzania, możesz połączyć wycieczkę na Isla Mujeres z odwiedzinami wyspy Isla Contoy jednego dnia.

Jak dostać się na Isla Mujeres

Jak dostać się na Wyspę Isla Mujeres i co warto zobaczyć? – przygotuj się na tę wyjątkową wyprawę!

Aby dostać się na Wyspę Isla Mujeres, warto wyruszyć promem z Cancun, z Puerto Juarez. Sam rejs jest doskonałą okazją do relaksu, świetnej zabawy oraz zaznajomienia się z kulturą Meksyku.

W trakcie przeprawy poczujesz wyjątkowy, wakacyjny klimat, posłuchasz lokalnej muzyki, którą przygrywa na gitarze muzyk, ku uciesze podróżujących, a przede wszystkim doświadczysz zachwytu na widoki, które na Ciebie czekają.

Jak dostać się na Isla Mujeres

Istnieje także możliwość dopłynięcia na wyspę wypożyczonym katamaranem – w Cancun funkcjonuje sporo firm, które oferują tego typu usługi. Isla Mujeres jest niewielka, dlatego też polecamy poruszać się po niej wózkiem golfowym – wygoda i frajda gwarantowana! Popularnym środkiem transportu po tej urokliwe części Półwyspu Jukatan są skutery, a także rowery.

Czas na Isla Mujeres płynie bardzo przyjemnie. Możesz tu spacerować, zwiedzić wyspę skuterem, oglądać kolorowe pamiątki i wyroby meksykańskich rzemieślników lub po prostu udać się na przepiękną plażę i oddać całodniowym kąpielom słonecznym, kosztując pysznego jedzenia i doskonałych napoi.

Dodaj komentarz