You are currently viewing Kiedy lecieć do Cancun? Pogoda na Jukatanie

Kiedy lecieć do Cancun? Pogoda na Jukatanie

Kiedy lecieć do Cancun? Pogoda na Jukatanie

Meksyk kojarzy nam się z doskonałą pogodą, pięknym słońcem, piaszczystymi plażami i niezwykłą, prekolumbijską architekturą. Nic więc dziwnego, że osoby planujące wyjazd wakacyjny ochoczo przyjeżdżają do tego nietuzinkowego kraju. Jednym z miejsc, które cały rok tętni życiem jest Cancun z dostępem do Morza Karaibskiego. To tutaj przybywają turyści z całego świata, spragnieni wypoczynku oraz posiadania przepięknej opalenizny. Czy jednak warto wybrać się w ten rejon niezależnie od pory roku? Czy każdy miesiąc obfituje w wysokie temperatury i błękitne niebo? Sprawdźmy zatem jak prezentuje się pogoda w Cancun.

pogoda w cancun

Wybierając się na wakacje do tego rajskiego miejsca musimy liczyć się z tym, że klimat jest tutaj tropikalny z ciepłą zimą oraz wilgotnym i gorącym latem. Najcieplej zatem jest w okresie między czerwcem a wrześniem, gdzie temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza w cieniu. Należy jednak pamiętać o wilgotności powietrza, która jest następstwem częstych opadów deszczu. Wzmaga ona odczuwanie wysokich temperatur, co jest istotną informacją dla osób, które nie najlepiej znoszą przebywanie w tropikach. Miesiące, które polecamy ze względu na doskonałe warunki do plażowania, a także całodniowych kąpieli wodnych to czas pomiędzy październikiem a kwietniem.

Kiedy lecieć do Cancun? Pogoda na Jukatanie – jak wygląda w poszczególnych miesiącach?

Pogoda w Cancun umożliwia przyjazd turystom z całego świata, o każdej porze roku. To fantastyczna opcja dla mieszkańców stref umiarkowanych, którzy w okresie jesienno-zimowym tęsknią za upragnionym słońcem i wysokimi temperaturami. Zatem wybierając się na Półwysep Jukatan w zimie nie tylko można całymi dniami opalać się na plażach, ale również kąpać się w morzu, nurkować, snurkować oraz doświadczać mnóstwa niesamowitych atrakcji.

pogoda w cancun

Ci, którzy zdecydują się na wylot do Cancun w styczniu zastaną 24-26 stopnie Celsjusza – iście wakacyjną pogodę. Dla turystów planujących urlop w lutym, średnia temperatura dochodzi do 27 stopni Celsjusza, jest pięknie i gorąco, jednak trzeba liczyć się z tym, iż mogą pojawić się niewielkie opady deszczu. Marzec jest doskonałym miesiącem dla fanów sportów wodnych. Morze jest wówczas cudowne, a ciepła aura stanowi doskonałą okazję dla miłośników plażowania. Kwiecień natomiast to kolejny upalny okres w Cancun. Temperatura w cieniu dochodzi do 29 stopni Celsjusza, a opady deszczu właściwie nie występują. To pogoda idealna na wymarzone wakacje. Miesiąc maj to gwarancja upałów, jednakże często występują wtedy opady deszczu. Słupki rtęci przekraczają 30 stopni Celsjusza, a wysoka wilgotność wzmaga odczuwanie wyższej temperatury.

Między czerwcem a październikiem pogoda może być nieco uciążliwa. Jest bowiem niezwykle upalnie, a wilgotność powietrza sięga nawet 50 procent. To idealny czas dla turystów, którzy uwielbiają wysokie temperatury, a także dla tych, którzy kochają wypoczynek w hotelach – klimatyzacja przyjemnie chłodzi, a ciepła woda w licznych kurortach dostarcza niesamowitej frajdy i relaksu. W listopadzie słupki rtęci spadają poniżej 30 stopni Celsjusza, a także zmniejsza się wilgotność powietrza. Wówczas pogoda w Cancun jest wymarzona dla każdego turysty, zwłaszcza dla tych, którzy żyją w klimacie umiarkowanym. Grudzień jest miesiącem, gdzie w dalszym ciągu panuje iście wakacyjna aura, jednak nie występują ogromne upały. Przyjazd do Meksyku w tym czasie może być doskonałą alternatywą na spędzenie świąt w towarzystwie doskonałej pogody, w rajskim, wyjątkowym miejscu.

Jeśli planujesz swój urlop w Meksyku, skontaktuj się z nami. Jesteśmy biurem organizującym wycieczki z polskojęzycznym pilotem po najpiękniejszych miejscach Jukatanu. Z nami przeżyjesz wspaniałe chwile i przekonasz się, że jak ciekawy i kolorowy jest Meksyk.

Dodaj komentarz