You are currently viewing Meksyk poza utartymi szlakami, czyli mniej oblegane miejsca  w Meksyku bez tłumów, które warto zobaczyć

Meksyk poza utartymi szlakami, czyli mniej oblegane miejsca w Meksyku bez tłumów, które warto zobaczyć

Meksyk poza utartymi szlakami, czyli mniej oblegane miejsca w Meksyku bez tłumów, które warto zobaczyć

Jeżeli planujesz wyprawę do Meksyku, możesz być pewien, że przeżyjesz niezapomnianą przygodę! Doświadczysz oryginalnej kultury, spróbujesz pysznych potraw i zachwycisz się zabytkami oraz cudami architektury prekolumbijskiej. Co w przypadku, kiedy zniechęca ciebie wizja obleganych kurortów i wszechobecnego rumoru? Warto wówczas wybrać miejsca w Meksyku bez tłumów. Wydaje się niemożliwe? Zapoznaj się zatem z ciekawymi lokacjami i atrakcjami, rozsianymi po Półwyspie Jukatan, które mają wyjątkowy klimat. Tutaj właśnie można doświadczyć prawdziwego Meksyku i podróżować poza utartymi szlakami.

Miejsca w Meksyku bez tłumów
Miejsca w Meksyku bez tłumów

 

  1. Mahuahual

Mahuahual to doskonały kierunek dla każdego, kto stroni od tłumów i wszechobecnego gwaru. Tutaj czas płynie wolniej, a mimo tego masz dostęp do zachwycających plaż i wyjątkowych kurortów. Jeśli uwielbiasz sporty wodne, możesz nurkować w lazurowych wodach lub też snurkować. Doskonałą opcją będzie wypożyczenie roweru i wycieczka po tym zachwycającym miejscu.

  1. Akumal

Decydując się na miejsca w Meksyku bez tłumów, warto zajrzeć do Akumal. Znajdziesz tutaj jedną z najpiękniejszych i urokliwych plaż. Wypoczniesz również w otoczeniu lazurowych wód i żółwi, które bez pośpiechu przemieszczają się godzinami po złotym piasku. Możesz także zanurkować w ich towarzystwie lub udać się do tajemniczego cenote – studni kresowej. Warto również wybrać się na spacer po urokliwych uliczkach miasta – wszechobecny jest tutaj, zapierający dech w piersi street art.

Miejsca w Meksyku bez tłumów
Miejsca w Meksyku bez tłumów

 

  1. Rezerwat Sian Kaan i Punta Allen

Jesteś spragniony wyjątkowych atrakcji? Koniecznie odwiedź rezerwat Sian Kaan oraz klimatyczną wioskę rybacką Punta Allen. Zaskakującą ciekawosktką na temat Punta Allen jest fakt, że do wioski nie dotarła elektryczność, a autubus z Tulum kursuje tam raz dziennie przez wyboistą dróżkę prowadzącą przez dżunglę. Podróż do Punta Allen z Tulum trwa około 3-4 godzin. Kompleks Sian Kaan zajmuje ponad 650 tysięcy akrów naturalnego piękna i nosi miano największego Rezerwatu Biosfery na obszarze meksykańskich Karaibów. To siedlisko olbrzymiej ilości gatunków ptaków, ssaków, ryb, pszczół, skorupiaków, czy też rafy koralowej. Warto wygospodarować sobie więcej czasu na zwiedzanie tego niezwykłego miejsca w Meksyku bez tłumów. 

Miejsca w Meksyku bez tłumów
Miejsca w Meksyku bez tłumów

 

  1. El Cuyo

El Cuyo to niewielka rybacka wioska, położona w malowniczym obszarze, pomiędzy dżunglą, oceanem, a laguną. Słońce wschodzi tutaj i zachodzi nad zarysem lazurowych wód – warto wstać wcześniej, żeby doświadczyć tego niezwykłego zjawiska. Nie spotkasz w tym miasteczku zbyt wielu turystów, ale za to, będziesz miał możliwość obserwacji flamingów, żółwi oraz różnorodnych odmian ptaków. Jeśli jesteś fanem wszelkich emocjonujących atrakcji, spróbuj kitesurfingu. W El Cuyo znajduje się kilka spotów do uprawiania tego rodzaju sportu wodnego.

Miejsca w Meksyku bez tłumów
Miejsca w Meksyku bez tłumów

 

  1. Rio Lagartos

Rio Lagartos niegdyś uchodziło za małe miasteczko, którego mieszkańcy trudnili się połowem ryb. W 2004 roku utworzono Rezerwat Biosfery, bowiem żyje tutaj niezliczona ilość ptaków, gadów, ryb i innych ssaków. Chciałbyś zobaczyć na własne oczy różowego flaminga? Wybierając się do Rio Lagartos, czyli miejsca w Meksyku bez tłumów, będziesz miał doskonałą okazję do obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, ujrzysz wyjątkową, różową lagunę Las Coloradas, a podczas zachodu słońca zaobserwujesz wyjątkowe zjawisko, jakim jest fioletowy kolor wody.

Dodaj komentarz