You are currently viewing Owoce w Meksyku – jakich owoców musisz spróbować będąc w Meksyku

Owoce w Meksyku – jakich owoców musisz spróbować będąc w Meksyku

Owoce w Meksyku – jakich owoców musisz spróbować będąc w Meksyku

Meksyk zaskakuje w każdym aspekcie – smakiem, zapachem, kolorami, żywą muzyką i doskonałą pogodą. Turyści, którzy odwiedzają ten nietuzinkowy kraj uwielbiają poznawać, smakować, a także doświadczać prawdziwego Meksyku. Odwiedzają zatem liczne stragany, próbują najróżniejszych potraw, rozmawiają z mieszkańcami, czy też po prostu spacerują po uliczkach, zwiedzając i zaznajamiając się z tutejszą kulturą.

Kraj ten został niezwykle obdarowany przez naturę – posiada liczne lasy deszczowe, iglaste, mangrowe, a także pustynie i sawanny. Dysponuje zatem ogromnie różnorodną roślinnością – także egzotyczną. W tym artykule dowiesz się, jakie owoce w Meksyku warto spróbować.

Owoce w Meksyku

Najbardziej popularnymi produktami, które między innymi kupisz na kolorowych straganach są mandarynki, pomarańcze, papaje, mango, arbuzy, czy też melony. Na każdym kroku będziesz miał również do czynienia z bananami! Jest ich mnóstwo! Jeśli chcesz, możesz wybrać swój ulubiony smak spośród kilku odmian: małe banany Dominico, platany, które często się smaży, czerwone, czy też żółte-średnie, które w smaku przypominają budyń. Znajdziesz tu także duży wybór słodkich papaji.

Nie sposób będąc w Meksyku pominąć mango, którego odmian jest tu naprawdę wiele. Mango w Meksyku jest niezwykle słodkie i aromatyczne. Meksyk jest piątym krajem na świecie pod względem produkcji mango na świecie.

Owoce w Meksyku – jakich owoców musisz spróbować będąc w Meksyku – czyli kolorowo i niezwykle smacznie!

Owoce w Meksyku stanowią nie lada atrakcję dla przyjezdnych. Będąc na niesamowitej wycieczce w tym wyjątkowym kraju będziesz miał okazję spróbować chociażby ananasa, który smakuje zupełnie inaczej niż w Polsce – tutejsze są znacznie słodsze. Nie można także pominąć owocu, który bywa mylnie postrzegany jako warzywo – awokado. Rośnie on na wysokich drzewach i posiada kilka odmian – najpopularniejsza – Hass, a także awokado pochodzące z rejonów Chiapas – mają inne rozmiary, są często większe niż dłoń. Często również napotkać można owoce rosnące na niższych drzewach, które przypominają rajskie jabłko kwaskowate – jest to guyaba, która wykorzystywana jest do produkcji soków. Natomiast w tropikalnych lasach występuje pigwa w licznych odmianach: guanabana – która wykazuje działanie przeciwbólowe, uspokajające oraz przeciwzapalne, mamey, a także chicozapote, które określane jest mianem zakazanego owocu.

Owoce w Meksyku

W Meksyku na licznych polach kaktusowych rosną popularne owoce opuncji – tuna, a także charakterystyczny różowy smoczy owoc (dragon fruit). Owoce w Meksyku posiadają wyjątkowy, oryginalny i intensywny smak. Sięgnij po nieco kwaskowatą marakuję (pasionfruit), lub jej siostrę granadillę, która jest słodsza. Zasmakuj się w smoczym owocu, czy też rambutanie – poznaj egzotyczne smaki Meksyku, wybierz swój ulubiony i skosztuj go prosto na straganie lub z wózeczka lokalnego mężczyzny zajmującego się handlem obwoźnym. Wypróbuj również egzotyczne owoce w niesamowitych drinkach w licznych barach czy też restauracjach! 

Dodaj komentarz