You are currently viewing Playa del Carmen – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Playa del Carmen – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Playa del Carmen – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Wybierasz się do Playa del Carmen w Meksyku? Warto zatem poznać najważniejsze informacje o Playa del Carmen. Jeśli marzysz o autentycznym, meksykańskim klimacie w otoczeniu rajskich plaż i lazurowej wody, to pobyt nad tą częścią Półwyspu Jukatan, jest doskonałym wyborem! 

najważniejsze informacje o Playa del Carmen

Playa del Carmen to niewielkie miasto w Meksyku, które niegdyś było wioską rybacką. Wówczas zamieszkiwało ją 1500 osób! Obecnie liczba ta solidnie wzrosła i wynosi około 600 tysięcy. Miasto to nieustannie się rozwija, ze względu na turystykę oraz bliski dostęp do okolicznych atrakcji. Stanowi również bardzo dobrą bazę wypadową jeśli planujesz aktywne zwiedzanie – w bliskiej odległości znajdują się takie kierunki turystyczne jak: Holbox, Chichen Itza, Coba, czy chociażby Isla Mujeres. Marzysz o kąpieli w cenote? (naturalne, kresowe studnie) – koniecznie zatrzymaj się w Playa del Carmen! Znajdziesz tutaj wyjątkowe kurorty, posiadające zaplecze sportowo-rekreacyjne, restauracje z przepysznym, meksykańskim jedzeniem, bazującym na owocach morza i lokalnych warzywach, a także beach bary. Zanim wyruszysz na zwiedzacie, wypocznij na jednej z piaszczystych, wąskich plaż o kameralnym i spokojnym klimacie.

Jeśli interesują Cię najważniejsze informacje o Playa del Carmen, musisz wiedzieć, że w mieście znajduje się przystań z której regularnie odpływa prom na wyspę Cozumel. Wyspa ta słynie z niesamowitej rafy koralowej, na której można nurkować.

najważniejsze informacje o Playa del Carmen

Playa del Carmen – co warto wiedzieć przed wyjazdem? –krótki przewodnik

Najważniejsze informacje o Playa del Carmen, o których powinieneś wiedzieć, to przede wszystkim fantastyczne możliwości turystyczne, które uzyskasz. Możesz bez problemów dostać się do pobliskich miast – do Cancum czy też Tulum, jeżdżą liczne busy (Colectivo), a także autokary. Bez problemu złapiesz taksówkę, lub inny, miejski środek transportu – wystarczy pomachać ręką. Masz możliwość dotarcia praktycznie do każdego, niezwykle atrakcyjnego miejsca!

najważniejsze informacje o Playa del Carmen

Kochasz plażowanie? Już wiesz, że Playa del Carmen posiada mnóstwo wąskich, ale pięknych i dobrze zagospodarowanych przestrzeni do całodniowego relaksu, blisko lazurowych wód. Szczególnie polecamy Punta Esmeralda – znajdziesz tutaj majestatyczną, publiczną plażę i dwie cenote! Jedna znajduje się przy Punta Esmeralda i łatwo ją pomylić z jeziorem. Natomiast, aby wykąpać się w drugiej, naturalnej studni, musisz udać się do pobliskiego lasu. Brzmi jak wyzwanie, prawda?

najważniejsze informacje o Playa del Carmen

W Playa del Carmen możesz doskonale bawić się w licznych, kameralnych barach przy Piątej Alei (5 Avenida), gdzie całymi dniami i wieczorami grana jest muzyka na żywo. To doskonała okazja do tańca, śpiewów i niezwykłej zabawy. Masz możliwość nauczyć się salsy od profesjonalnych tancerzy, a także lokalnych mieszkańców. Wstąp także do jednego z licznych klubów, gdzie trwa zabawa co białego rana w klimacie Coco Bogno. 

Dodaj komentarz