You are currently viewing Przeżyj przygodę w Punta Laguna

Przeżyj przygodę w Punta Laguna

Przeżyj przygodę w Punta Laguna

Wybierasz się do Meksyku i chcesz przeżyć niezwykłą przygodę, okraszoną mnóstwem atrakcji? Trekking w dżungli w Punta Laguna może być dla ciebie nie tylko wyzwaniem, ale także niezwykle angażującym zajęciem, z dodatkiem adrenaliny. To niezapomniane przeżycie dla każdego, kto szuka aktywnego wypoczynku i bliskiego kontaktu z naturą. 

Punta Laguna

Jakie atrakcje czekają na ciebie w Punta Laguna?

Punta Laguna jest urokliwym miejscem położonym w meksykańskiej dżungli, na Półwyspie Jukatan. Stanowi idealne miejsce dla miłośników fauny i flory, którzy szukają niezapomnianych wrażeń i chętnie podejmują wyzwania. Główną atrakcją Punta Laguna jest bez wątpienia możliwość obserwacji dzikich małp, które zamieszkują ten obszar. Można je spotkać podczas pieszych wędrówek po dżungli, w trakcie trekkingu z poszukiwaczem małp, ale również podczas wycieczki kajakiem lub łódką po lagunie. To niesamowite doświadczenie, które zapewni wiele radości i pozwoli zbliżyć się do natury.

Nie tylko małpy przyciągają turystów do Punta Laguna. Można tutaj wypatrzeć krokodyle, kolibry i wiele innych gatunków ptaków oraz owadów. Warto więc zabrać ze sobą lornetkę, aby dobrze obserwować wszystkie okazy, jakie napotka się na swojej drodze. Ponadto ważnym punktem wyprawy do Punta Laguna jest wizyta u szamana, która może być fascynującym i wzbogacającym doświadczeniem. Taki rytuał przybliży każdemu tradycyjne praktyki i wierzenia Majów, a ponadto stanowić będzie symboliczne połączenie z Matką Naturą. Będzie można wziąć udział w sesji oczyszczającej, wzbogaconej o naturalne, ziołowe kadzidła. 

 

Punta Laguna Punta Laguna

Wybierz wyjątkowe doznania w Punta Laguna

Jednak to nie koniec atrakcji, które przygotowane zostały dla zwiedzających Punta Laguna. Dla każdego miłośnika adrenaliny i aktywności wysokościowych, dostępny jest przejazd tyrolką nad tutejszą laguną. Niesamowite widoki okraszone lazurową wodą gwarantowane. Mało wrażeń? To może emocjonujący zjazd liną do Cenote, która znajduje się w jaskini? Odległość wynosi tu około 10 metrów. Będzie można zobaczyć na własne oczy tę niezwykłą studnię kresową, która niegdyś była obiektem kultu i wierzeń religijnych prekolumbijskiej cywilizacji. Czekają zatem na każdego turystę zapierające dech w piersi przeżycia.

Punta Laguna to również idealne miejsce na wyciszenie i odprężenie. Dzięki otaczającej przyrodzie, można zapomnieć o codziennych problemach i skupić się na chwili tu i teraz. Spacer po dżungli i obserwacja dzikich zwierząt, to doskonały sposób na relaks i regenerację sił na następne przygody.

Dodaj komentarz