You are currently viewing Tulum – co warto wiedzieć przed przyjazdem? 

Tulum – co warto wiedzieć przed przyjazdem? 

Tulum – co warto wiedzieć przed przyjazdem? 

Wybierasz się do Tulum? To naprawdę niesamowity kierunek wycieczki. Znajdziesz tutaj bajeczne plaże, luksusowe kurorty z bogatym wyposażeniem, w stylu boho i jungle, a także liczne cuda archeologiczne, będące pozostałością kultury prekolumbijskiej. Poznaj najważniejsze informacje o Tulum, dzięki którym twoja podróż będzie niezapomnianą przygodą!

najważniejsze informacje o Tulum
Najważniejsze informacje o Tulum – Plaża

 

To niewielkie miasto urzeka atmosferą – słynie z kameralnego, niepowtarzalnego klimatu. Tulum zostało podzielone na dwie strefy – strefę hotelową (Zona Hotelera) i strefę mieszkalną. Pierwsza część dedykowana jest turystom, a kolejna zaś lokalnym mieszkańcom. To właśnie w dzielnicy Zona Hotelera znajdziesz wyjątkowe kurorty, które urządzone zostały w specyficznym stylu bohema. Ale to nie wszystko, na każdym kroku natkniesz się na charakterystyczne dekoracje, ulice pachnące kadzidłami i smakowitymi potrawami, a wystrój restauracji i barów zachwyci każdego, oryginalnym designem. Nieopodal wybrzeża Tulum znajdują się butikowe hotele, nazywane cabanas. To niewielkie, ale przestronne domki, które otoczone są laguną i pięknymi, tropikalnymi ogrodami. Jeśli marzysz o odrobinie luksusu w prawdziwej dżungli – to miejsce dla Ciebie! Nocleg w takim miejscu zapewni nie tylko odpoczynek, ale także dostarczy niezapomnianych wrażeń. Wschody słońca, w rustykalnie urządzonym pokoju, z widokiem na Morze Karaibskie – marzenie warte zrealizowania! 

najważniejsze informacje o Tulum
Najważniejsze informacje o Tulum – Hotel Azulik

 

najważniejsze informacje o Tulum
Najważniejsze informacje o Tulum – Gitano w Tulum

 

Tulum – co warto wiedzieć przed przyjazdem? – zakochaj się w małomiasteczkowym klimacie!

Każdy, kto wybiera się na do Tulum powinien wiedzieć, że miasto to jest bardzo dobrze skomunikowane. W ciągu dnia kursują miejskie autobusy – Colectivo oraz taksówki – można w ten sposób szybko i łatwo dostać się na plażę. Często również turyści korzystają z wypożyczonych samochodów, jednak trzeba mieć na uwadze korki w okolicy Zona Hotelera. Dlatego najlepszym rozwiązaniem i wartym uwagi, będzie poruszanie się po tym niezwykłym mieście rowerem. Strefę hotelową ze strefą lokalną łączy szeroki deptak po którym śmiało można poruszać się rowerem. To doskonała okazja, na zwiedzanie niepowtarzalnych zabytków kultury, dotarcie na piaszczyste, złote plaże, odwiedzenie klimatycznych restauracji i barów, a także zrobienie zakupów w pobliskim supermarkecie Chedraui.

najważniejsze informacje o Tulum
Najważniejsze informacje o Tulum – Rowerem przez Tulum

 

Ci, którzy pragną poznać najważniejsze informacje o Tulum, powinni wiedzieć, że zaraz za miastem, znajduje się wjazd do rezerwatu przyrody Sian Kaan. Można tam spotkać egzotyczne zwierzęta i dziką roślinność. To naturalne siedlisko małp, pum, żółwi, krokodyli, ostronosów, szopów, skorpionów, czy też krabów. Tulum jest doskonałym miejscem do całodniowego plażowania. Ciągnące się kilometrami, białe, piaszczyste plaże są idealne do odpoczynku od tłumów i nieustannego zgiełku. Można zatem złapać oddech w otoczeniu zachwycających krajobrazów, lazurowej wody i przepięknej pogody.

Jeśli planujesz urlop w Tulum i szukasz polskojęzycznego przewodnika – skontaktuj się z nami! Oto jedna z propozycji naszych wycieczek do Tulum.

Dodaj komentarz