You are currently viewing 5 miejsc w Cancun, które musisz zobaczyć

5 miejsc w Cancun, które musisz zobaczyć

5 miejsc w Cancun, które musisz zobaczyć

Cancun to wyjątkowe miejsce i nie możesz go pominąć planując swoją podróż po Meksyku. Ten wielkomiejski kurort z niezwykle bogatą ofertą turystyczną powstał zaledwie dekadę temu. Jest niezwykle popularnym kierunkiem wśród przyjezdnych, ze względu na urokliwe wybrzeże, majestatyczne, piaszczyste plaże i cudowną pogodę. Jednakże miasto to, skrywa także inne atrakcje, których odkrycie stanowi nie lada przygodę. W tym artykule dowiesz się zatem, co zobaczyć w Cancun.

Co zobaczyć w Cancun

Playa Delfines

Cancun znane jest z wyjątkowych plaż, których widok odbiera mowę i zapiera dech w piersi. To raj dla miłośników plażowania i kąpieli słonecznych. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w Cancun, w pierwszej kolejności wybież się na plażę. Playa Delfines jest najpopularniejszą plażą, która ciągnie się niemal bez końca. Posiada szeroki brzeg, zatem każdy znajdzie dogodne dla siebie miejsce. Wystarczy ułożyć się wygodnie na kocu, lub leżaku, zamówić ulubionego drinka i wypoczywać. Playa Delfines jednak zachwyca przede wszystkim turkusowym kolorem wody. Niezapomniany widok! Pamiętaj, że na tej plaży możesz zaobserwować delfiny – tak, wbrew pozorom one bardzo często się ukazują.

Mercado 23 i Mercado 28

Każdy turysta, który przyjeżdża do Meksyku, pragnie zaznajomić się z tutejszą kulturą, poobserwować, a także porozmawiać z lokalsami – wystarczy zatem wybrać się na słynny targ Mercado 23 i Mercado 28. Posmakujesz tutaj przepysznej meksykańskiej kuchni racząc się tacosami z niewielkich budek i knajp. Spróbujesz świeżych owoców, egzotycznych warzyw, zakupisz przyprawy, sery, no i przede wszystkim nie zapomnij o pamiątkach! Jest ich mnóstwo, na kolorowych straganach.

Co zobaczyć w Cancun

Laguna Nichupté

Odwiedzenie Laguna Nichupté, czyli ogromnego obszaru ekosystemu tropikalnego, to nie lada wyzwanie i gratka dla entuzjastów odkrywania nowych miejsc. Zaobserwujesz lasy namorzynowe, spotkasz egzotyczną faunę i florę, doświadczysz niezwykłej przygody w otoczeniu osobliwej przyrody. Ciekawostką jest, iż w tym nietuzinkowym miejscu laguny łączą się z Morzem Karaibskim dzięki dwóm kanałom – Sigfrido y Nizuc, a finalnie ich kształt przypomina serce. Według lokalnych legend, ten kto zazna kąpieli w tutejszych wodach może zmienić się w syrenę i wywołać miłosne uczucia w pożądanej osobie. 

Co zobaczyć w Cancun

Parque de Las Palapas

Turystom, którzy pragną odsapnąć nieco od kurortu i hotelowej codzienności proponujemy udanie się do parku de Las Palapas. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w Cancun, Parque de Las Palapas jest świetnym miejscem do poznania lokalnych obyczajów i współczesnej kultury meksykańskiej. Jest to miejsce stroniące od przyjezdnych, gdzie natomiast spotkać można lokalnych mieszkańców. To kolejna atrakcja, dzięki której będziesz mógł zaznajomić się z kulturą Meksyku, poznać smak tego wyjątkowego kraju. Parque de Las Palapas stanowi punkt spotkań tutejszej społeczności. Dużo dzieje się w weekendy, gdzie odbywają się liczne imprezy – rozstawiane są karuzele, rozbrzmiewa nietuzinkowa muzyka ze scen, a także zjeżdżają się sprzedawcy z różnych okolic, oferując regionalne wyroby. 

Muzeum Majów (Museo Maya de Cancún)

Dla tych, którzy nie do końca wiedzą, co zobaczyć w Cancun przedstawiamy ostatnią propozycję, czyli zwiedzanie Muzeum Majów. Miejsce to stanowi ogromną skarbnicę wiedzy odnośnie prekolumbijskiej cywilizacji. Znajduje się w samym centrum strefy hotelowej Cancun (Zona Hotelera) i posiada ponad 350 artefaktów, które umiejscowione są w trzech salach. Niezwykle interesujące jest to, że muzeum posiada szczątki szkieletowe, które datowane są na 14 000 lat oraz na 10 000 lat. W trakcie wędrówki po Museo Maya de Cancún podziwiać można również perły architektury, sztuki Majów, a także rzeźby z Chichén Itzá.

Dodaj komentarz