You are currently viewing 5 rzeczy, które warto zrobić na Jukatanie, część 1

5 rzeczy, które warto zrobić na Jukatanie, część 1

5 rzeczy, które warto zrobić na Jukatanie, część 1

Półwysep Jukatan obfituje w mnogość atrakcji. To miejsce szczególnie oblegane przez turystów, gdyż każdy może wypocząć w ulubiony sposób, niezależnie od tego, czy kocha całodniowe kąpiele słoneczne, czy też spragniony jest wrażeń i przygód, a może chce podążyć śladami prekolumbijskiej cywilizacji. Jeżeli jednak występuje trudność w wyborze atrakcji dostępnych na Półwyspie Jukatan, przygotowaliśmy 10 pozycji, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego turystę, a ponadto dostarczą ogrom frajdy, niezapomnianych przeżyć i całą rzeszę emocji. W tym artykule przedstawimy 5 sposobów na spędzenie wyjątkowych chwil, dzięki którym można zakochać się w Meksyku.

1. Nurkowanie z żółwiami

Na miejscu pierwszym naszego notowania, znalazło się ekscytujące nurkowanie z żółwiami. Na Półwyspie Jukatan występuje ogromna ilość naturalnych krasowych studni – Cenote, które znajdują się całkowicie pod ziemią, inne są półotwarte i mieszczą się w grotach skalnych, a kolejne są całkowicie otwarte. Nurkowanie w Cenote wiąże się z doświadczeniem ogromnej ilości emocji, które wywołują gęsią skórkę. Te wyjątkowe baseny były niegdyś miejscem kultu, a mnogość zaciemnionych korytarzy i egzotyczna fauna oraz flora nadają tajemniczej aury. Często w tych miejscach, w trakcie nurkowania, można spotkać niesamowite okazy ryb, żółwi, czy też płaszczki. Doskonałym miejscem do nurkowania, czy też snurkowania z żółwiami jest również Zatoka Akumal. Można tutaj popływać z ogromnymi żółwiami, w ich naturalnym środowisku, które żerują na rozległych łąkach trawy morskiej. Kapitalna zabawa gwarantowana! 

nurkowanie z żółwiami meksyk

2. Plażowanie na wyspie Isla Mujeres

Dla fanów zażywania kąpieli słonecznych, spania i wylegiwania się na gorącym piasku, idealnym rozwiązaniem będzie pobyt na plażach na Isla Mujeres, czyli Wyspie Kobiet. To atrakcja numer dwa naszej listy rzeczy, które warto zrobić na Jukatanie. Polecamy udać się w północne rejony wyspy, gdyż znajduje się tam najpopularniejsza i jedna z najpiękniejszych, rajskich plaż – Playa Norte. Woda w tym miejscu jest płytka, ma niesamowity, lazurowy odcień i jest doskonała dla miłośników pływania. Piaszczyste wybrzeża, mnogość restauracji i barów, żywiołowa, meksykańska muzyka i imprezy – to idealny opis plaż znajdujących się na Wyspie Kobiet.

3. Wieczór taneczny w rytmie salsy

Dla każdego, kto kocha dobrą zabawę, przedstawiamy kolejną atrakcję z naszej listy, czyli wieczory taneczne w latynoskich rytmach salsy w Meksyku. Warto wybrać się do jednej z lokalnych restauracji na wieczór taneczny z salsą – to doskonała okazja, aby zaszaleć w rytm wyjątkowej muzyki z żywiołowym tłumem, nauczyć się nowych ruchów od lokalnych mieszkańców, a przede wszystkim poznać ciekawych ludzi. Klimat latina gwarantowany!

meksykańska restauracja

4. Nocna zabawa w Coco Bongo

Fanom nocnych imprez, polecamy odwiedzić klub nocny Coco Bongo w Playa del Carmen lub Cancun. Miejsce to stanowi niezwykłą mieszankę Las Vegas i Cirque du Soleil i obfituje w ogromną ilość atrakcji. Każdego wieczoru można zobaczyć zapierający dech w piersi pokaz świateł, efektowne występy akrobatów, deszcz konfetti, a także potańczyć do muzyki puszczanej przez najbardziej utalentowanych DJów oraz granej na żywo. Pobyt w Coco Bongo gwarantuje wyśmienitą zabawę do białego rana, z mnóstwem kolorów i długimi, tanecznymi godzinami spędzonymi na parkiecie.

5. Tajemnice cywilizacji Majów i mistyczne ceremonie

Naszą listę zamyka atrakcja dedykowana miłośnikom zwiedzania – poznawanie kultury Majów, a także dawnych obrządków religijnych. Półwysep Jukatan obfituje w majestatyczne świątynie, ruiny miast, piramidy, rzeźby i pomniki. Warto zatrzymać się na dłużej w mieście Chichen Itza, które wpisane zostało na listę Siedmiu Nowych Cudów Świata, a także odbyć spacer po Uxmal, gdzie symbolika dawnych wierzeń widoczna jest na każdym kroku. Niezwykłą atrakcją, którą należy rozważyć będąc w Meksyku, jest również udział w rytualne szamańskim – to oczyszczający ceremoniał, który obfituje w mnogość emocji i pomaga zajrzeć w głąb siebie. 

Dodaj komentarz