You are currently viewing 6 najciekawszych turystycznych miejsc na półwyspie Jukatan

6 najciekawszych turystycznych miejsc na półwyspie Jukatan

Jak kojarzy Ci się półwysep Jukatan? Wielu turystów kojarzy to miejsce z głównym ośrodkiem turystycznym Meksyku. I słusznie! 😉 Półwysep Jukatan oddziela Zatokę Meksykańską od Morza Karaibskiego. Jest to fenomenalny kierunek dla turystów spragnionych rajskich widoków oraz upalnej i pewnej pogody. Marzy Ci się wycieczka do Meksyku lub może już ją planujesz? Koniecznie więc sprawdź, co półwysep Jukatan ma do zaoferowania. 

Jeśli trafiłeś tutaj bezpośrednio na bloga i nie znasz nas jeszcze to zapraszam do zakładki O NAS, gdzie zapoznasz się z nami i tym czym się zajmujemy. 

Dziś w skrócie przedstawiamy Tobie najciekawsze miejsca w tym wyjątkowym zakątku świata. Zaczynajmy więc:

1. Isla Mujeres – czyli po polsku wyspa kobiet. Skąd taka nazwa? Legendy głoszą, że wyspa ma magiczne właściwości, które pomagają kobietom mającym problemy z zajściem w ciążę. Naprawdę dzieją się tam cuda 😉 Wyspa położona jest zaledwie kilka kilometrów od wybrzeży Cancun. Isla Mujeres przywita nas zachwycającym, turkusowym kolorem wody oraz pięknymi plażami m.in. słynną już Playa Norte. Druga strona wyspy zaskoczy Cię cudownymi klifami. To czego nie widać gołym okiem znajduje się pod lustrem wody. W okolicy wyspy znajduje się tajemnicze podwodne muzeum MUSA oraz rafa koralowa. To prawdziwa gratka dla nurków. Twoja wycieczka do Meksyku powinna koniecznie obejmować nurkowanie na rafie lub chociaż snorkeling.

Isla Mujeres - Wycieczki do Meksyku 

2. Chichem Itza – Jeśli interesujesz się zabytkami Meksyku i kulturą Majów, Chichen Itza jest miejscem, które koniecznie musisz zobaczyć. Chichen Itza to prekolumbijskie miasto Majów pełne  legendarnych, imponujących budowli, które w spadku zostawili po sobie Majowie. Miasto niegdyś zapomniane i porzucone teraz jest turystyczną perełką i jednym z najpopularniejszych kierunków naszych wycieczek. Najsłynniejszą budowlą miasta Chichen Itza jest piramida Kukulkana. Jest to schodkowa budowla ze świątynią na szczycie, ogłoszona jednym z siedmiu cudów świata. Jeśli planujesz wycieczkę do Meksyku, koniecznie wpisz to miejsce do planu swojej podróży. 

Chichen Itza - Wycieczki do Meksyku

3. Coba – Jest to całe archeologiczne miasto, które możemy podziwiać dzięki cywilizacji Majów. Coba znajdujące się na bardzo rozległej powierzchni. Zajmuje ponad 70 km2 Położone jest w dżungli, co gwarantuje, że poza wspaniałymi budowlami, spotkać możemy także fascynujące zwierzęta. Różne gatunki ptaków, jaszczurek, małpy oraz ostronosy. Coba jest bardzo malowniczym miejscem i spodoba się zarówno miłośnikom przyrody i trekkingu (wymaga przejścia pieszo kilku kilometrów), jak i osobom zafascynowanym archeologią i historią. 

Coba - Wycieczki do Meksyku

4. Holbox – To kolejna z cudownych wysp na mapie Jukatanu. Magiczne i niepowtarzalne miejsce. Wyspa Holbox oferuje wiele doznań. Położenie wyspy przy lagunie zapewnia możliwość spotkania wodnych ptaków np. flamingów i pelikanów. Wyspa oferuje relaks i wspaniałe doznania estetyczne. Jeśli marzysz o rajskich plażach, odpoczynku w cieniu palmy i kąpieli w krystalicznej wodzie, to miejsce koniecznie uwzględnij w planie swojej wycieczki do Meksyku. Holbox oferuje również słynne na murale, które zapierają dech. To prawdziwa gratka dla miłośników sztuki ulicznej. 

Holbox Wycieczki do Meksyku

5. Tulum – to miejsce słynące z ruin Majów malowniczo położonych na klifie nad samym Morzem Karaibskim oraz ze studni krasowych czyli Cenote, które są bardzo liczne w tej okolicy. Są to przepiękne słodkowodne leje krasowe, w których można pływać i nurkować. Posiadają krystaliczną i niezwykłego koloru wodę, często położone są w dżungli, co dodaje niesamowitego klimatu. Tulum to także wspaniałe, rajskie plaże o złocistym piasku. W okolicy można także odwiedzić bardzo popularne muzeum Sfer Ik.

Tulum Wycieczki do Meksyku

6. Laguna Las Coloradas – To niesamowite i jedyne w swoim rodzaju miejsce. Laguna swój niepowtarzalny różowy kolor zawdzięcza czerwonemu planktonowi, skorupiakom zamieszkującym jej wody oraz złożom soli, która jest wydobywana w okolicznej wiosce. To wszystko sprawia, że nasze oczy mogą cieszyć się spektakularnymi barwami wody. To w połączeniu z otaczającą lagunę topografią terenu daje niesamowite efekty. Okolica bogata jest w mokradła i namorzyny. Dopełnieniem niech będzie fauna zamieszkująca te tereny. Najbardziej charakterystyczne są flamingi świetnie wpisujące się w klimat miejsca barwą swojego upierzenia. 

Las Coloradas Wycieczki do Meksyku

Twoja wycieczka do Meksyku będzie wspaniała i niezapomniana, jeśli zdecydujesz się odwiedzieć kilka z powyższych atrakcji. My gorąco zachęcamy do wizyt w przynajmniej jednej Cenote oraz ruinach Majów – bardziej kameralnych z trekkingiem przez dżungle Coba, lub jeśli wolisz miejsca bardziej turystyczne – Chichen Itza. To nasz must have na urlop na Jukatanie!

Dodaj komentarz