You are currently viewing Gdzie najlepiej pojechać do Meksyku? Jukatan, Pacyfik a może Mexico City

Gdzie najlepiej pojechać do Meksyku? Jukatan, Pacyfik a może Mexico City

Gdzie najlepiej pojechać do Meksyku? Jukatan, Pacyfik a może Mexico City

Podróż do Meksyku to wyprawa w odległe rejony, okraszona niesamowitą dawką atrakcji, przygód i doskonałej pogody. Każdy znajdzie tutaj miejsce, które w stu procentach spełni jego oczekiwania i dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zatem, czy jesteś fanem plażowania, a może Twoją pasją jest surfowanie? A co w sytuacji, kiedy podróżujesz z rodziną i dziećmi? Gdzie najlepiej pojechać do Meksyku?

Poznaj miejsca, które nie tylko są niezwykle popularnym i pewnym kierunkiem wakacyjnych wycieczek, ale także urokliwe i warte odwiedzenia. To doskonały wybór na romantyczne wyprawy, a zwłaszcza na wymarzoną podróż poślubną. Możesz przeżyć niezapomnianą przygodę lub odkryć miejsce, do którego będziesz wielokrotnie wracał z ogromną dawką sentymentu. 

Gdzie najlepiej pojechać do Meksyku

Gdzie najlepiej pojechać do Meksyku? Jukatan, Pacyfik, a może Mexico City? – wybierz miejsce na miarę Twoich oczekiwań!

Półwysep Jukatan jest rejonem, w którym przez cały rok doświadczyć można wspaniałej pogody, a także rajskich krajobrazów i lazurowej wody. Zatem na pytanie, gdzie najlepiej pojechać do Meksyku, podpowiadamy, iż Jukatan spełni wszelkie wymagania osób, które mogłyby całymi dniami wylegiwać się na plaży, sączyć drinki i próbować przepysznej meksykańskiej kuchni. To także doskonały kierunek dla rodzin z dziećmi, ze względu na obecność licznych kurortów, które pochwalić się mogą mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Ale to nie koniec, gdyż masz możliwość skorzystania z wycieczek, dzięki którym będziesz miał okazję poznać zabytki kultury prekolumbijskiej lub zwiedzać na własną rękę zabytkowe miasteczka. A może od dawna marzyłeś o kąpieli w cenote, czyli kresowej studni? Na Półwyspie Jukatan są one jedną z największych ciekawostek i wyjątkowym cudem natury.

Gdzie najlepiej pojechać do Meksyku

Miłośnicy wielkomiejskiego życia pokochają natomiast nutę szaleństwa, głośną muzykę i wszędobylskie tłumy w Mexico City. To ogromne i niezwykle miasto, które przyciąga niepowtarzalnym klimatem, atrakcjami i obietnicą przeżycia niesamowitej przygody. Godzinami można spacerować po urokliwych uliczkach, czy też skwerach, zaglądać do knajpek, barów lub mikro restauracji. W Mexico City warto odwiedzić zabytkowe miejsca takie jak Zocalo – historyczne centrum, które jest symbolem początku imperium Azteków, Casa de los Azulejos – niezwykły budynek kolonialny, czy chociażby Plac Garibaldiego.

Gdzie najlepiej pojechać do Meksyku

Dla każdego, kto jeszcze nie zdecydował, gdzie najlepiej pojechać do Meksyku polecamy również okolice Pacyfiku. To raj dla surferów oraz tych, którzy kochają sporty wodne. Warto jednak pamiętać, iż najlepsze warunki pogodowe panują tutaj między październikiem a majem. Wybrzeża Pacyfiku to kierunek dla ludzi, którzy pragną odpocząć nieco od tłumów, poobserwować żółwie oraz delfiny w ich naturalnym środowisku, a może skusić się na lekcje nurkowania? Wybierz zatem miejsce, które jest najbliższe Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

A jeśli planujesz wycieczkę na Półwysep Jukatan, zgłoś się do nas – pomożemy Ci zorganizować niezapomnianą wycieczkę w kameralnym gronie – biuro I’M DIVER Mexico Travel Experience.

Dodaj komentarz