You are currently viewing Co zobaczyć w Bacalar w Meksyku?

Co zobaczyć w Bacalar w Meksyku?

Co zobaczyć w Bacalar w Meksyku ?

Meksyk jest krajem ogromnie różnorodnym. Znajdziesz tutaj wiele popularnych kurortów, którymi zachwycają się turyści z całego świata – przepiękne plaże, wyjątkowe wybrzeża, miejsca tętniące życiem, a także plaże dedykowane poszukiwaczom upragnionej ciszy i spokoju. W tym artykule poznasz wyjątkowe miejsce, które dostarcza ogromu emocji i zachwytu. Mowa tutaj o Bacalar
w Meksyku
.

Miasto to znajduje się w stanie Quintana Roo i posiada niezwykłą lagunę, którą Majowie opisywali jako „miejsce w którym rodzi się niebo”. Laguna Siedmiu Kolorów nie łączy się w żaden sposób z Morzem Karaibskim – jest samodzielnym jeziorem słodkowodnym. Posiada natomiast ogromną powierzchnię – ciągnie się aż na 55 kilometrów długości oraz 2 kilometry szerokości. Laguna ta jest niezwykle mocno znana z charakterystycznego ubarwienia – obserwatorzy mówią, że mieni się aż na 7 odcieni – źródłem tego niespotykanego zjawiska jest piaszczyste, białe dno, które zanurzone jest w krystalicznych wodach pochodzących z podziemnych Cenote (krasowe, naturalne studnie) – ono nadaje wyjątkową, błękitną barwę. Pozostałe kolory, które przenikają się nawzajem, powoduje gleba, która wyściela podłoże tego zbiornika.

Bacalar w Meksyku

To doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania, zwłaszcza tych początkujących, gdyż w tym miejscu woda jest płytka. Dla spragnionych pływania oraz kąpieli słonecznych, wydzielono strefy do kąpieli. Ogromną atrakcję stanowi możliwość wypłynięcia nawet na środek jeziora łódką lub też kajakiem – to doskonała zabawa dla każdego, bez względu na wiek! Warto zatrzymać się na dłużej w Los Rapidos – to nadrzecze, które wpada do bajecznej laguny. W miejscu tym natrafisz na wiele kurortów, barów oraz restauracji. Będziesz mógł wziąć udział w rejsie po lagunie, a także wypocząć na hamaku z drinkiem w ręku, zażywając relaksującej kąpieli słonecznej.

Co zobaczyć w Bacalar w Meksyku? – poczuj wyjątkowy, małomiasteczkowy klimat!

Bacalar w Meksyku słynie oczywiście z Laguny Siedmiu Kolorów. Warto wybrać się w rejs łodzią, która wyposażona jest w barek i bufet. Zobaczysz Kanał Piratów, Cenote, wyjątkową naturę i zapierające dech w piersi krajobrazy, popijając przepyszne napoje i próbując wyjątkowej, meksykańskiej kuchni.

Bacalar w Meksyku

Dla każdego turysty, spragnionego zwiedzania i poznawania wyjątkowej kultury meksykańskiej, idealnym rozwiązaniem będzie zatrzymanie się w miasteczku Bacalar, które otrzymało wyróżnienie narodowe Pueblos Magicos – w kraju obecnych jest 111 miast uhonorowanych gratyfikacją za spuściznę historyczną, tradycję, a także naturalne dziedzictwo. Miejsce to posiada niepowtarzalny, prowincjonalny charakter. Nie uświadczysz tutaj tłumów, ani zgiełku, natomiast możesz spróbować lokalnej kuchni, odwiedzić historyczny zabytek, którym jest Fort San Felipe z XVI wieku, we wnętrzu którego mieści się imponujące muzeum. Warto również zobaczyć na własne oczy Cenote Azul – oddaloną jedynie 5 kilometrów od Bacalar w Meksyku. Uważana jest za jedną z najgłębszych Cenote na Półwyspie Jukatan – posiada aż 24 metry głębokości! Kąpiel w tej naturalnej studni krasowej stanowi nie lada wyzwanie i ogromne przeżycie – dedykowana jest bowiem osobom, które posiadają dobre umiejętności pływackie .

Jeśli planujesz zwiedzić Meksyk, zapoznaj się z ofertą naszych wycieczek z polskim przewodnikiem. Organizujemy indywidualne i spersonalizowane wycieczki w kameralnym gronie i z prywatnym transportem na Półwyspie Jukatan.

 

Dodaj komentarz