You are currently viewing Czy w Meksyku jest bezpiecznie?

Czy w Meksyku jest bezpiecznie?

Czy w Meksyku jest bezpiecznie?

Meksyk jest miejscem do którego corocznie tłumnie przybywają turyści. Nic dziwnego, gdyż oferuje niezliczoną ilość atrakcji, wypoczynek przy doskonałej pogodzie, wyśmienite jedzenie, a także możliwość zobaczenia cudów natury oraz zabytków prekolumbijskich. Często jednak wyjazd do tak odległego kraju wiąże się z obawami związanymi z tym jak prezentuje się bezpieczeństwo w Meksyku?

Zapewnie spotkałeś się z licznymi informacjami z mediów dotyczących działających karteli narkotykowych oraz wszechobecnego zagrożenia. Czy rzeczywiście na ulicach tego kolorowego kraju jest tak groźnie, jak przedstawia to telewizja?

Bezpieczeństwo w Meksyku

Jednym z najpopularniejszym rejonów Meksyku jest Półwysep Jukatan. To tutaj przyjeżdżają turyści z całego świata realizując swoje marzenia oraz cele wypoczynkowe. Kraj ten posiada niezwykle rozwinięty przemysł turystyczny, na którym w głównej mierze się opiera. Niemniej jednak należy pamiętać, że władze dbają w najwyższym stopniu o bezpieczeństwo w Meksyku. Nieustannie patrolowane są ulice, a każdy turysta może liczyć na pomoc i wsparcie. 

Czy w Meksyku jest bezpiecznie? – poznaj porady ułatwiające podróż do tego niezwykłego kraju!

Wybierając się w podróż do Meksyku, lub w każdy inny rejon świata trzeba liczyć się z tym, że należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, aby poczuć się swobodnie i pewnie. Warto zatem zwiedzać i spacerować za dnia, natomiast wieczorem zrezygnować z przemieszczania się nieoświetlonymi i mało uczęszczanymi uliczkami. Wakacyjna atmosfera i bajeczna pogoda sprzyjają rozluźnieniu, a to stanowi doskonałą okazję dla naciągaczy. Należy zatem pamiętać, żeby zrezygnować z trzymania blisko siebie dużej ilości gotówki. Podobnie zresztą z kartami bankomatowymi – nie nosić przy sobie karty powiązanej z kontem, gdzie ulokowane są większe środki, gdyż karta ta może zostać zeskanowana.

Bezpieczeństwo w Meksyku

Natomiast w kwestii wypłaty pieniędzy z bankomatów – warto wybierać te, które ulokowane są w siedzibach banku, natomiast unikać tych mieszczących się na uboczu. Podróżujący autobusami lub innym środkami publicznymi powinni zadbać o to, aby ich bagaż podręczny był jak najbliżej. Polecamy również pytać mieszkańców o bezpieczne miejsca, wyjątkowe restauracje, sprawdzone firmy taksówkowe – lub zadzwonić po taksówkę, nie wybierać tych z ulicy.

Lokalsi z niebywałą życzliwością dzielą się radami, wszelkimi informacjami i zawsze chętnie doradzą każdemu turyście. Zatem, podróż po tym niezwykle barwnym kraju nie wiąże się z obawą i zagrożeniem, czyli z emocjami nieustannie kreowanymi przez media. Bezpieczeństwo w Meksyku stoi na odpowiednio wysokim poziomie – wystarczy przestrzegać podstawowych zasad, które obowiązują turystów na całym świecie i czerpać niesłychaną radość z wymarzonej wycieczki!

Dodaj komentarz