You are currently viewing Jak zwiedzać wyspę Holbox?

Jak zwiedzać wyspę Holbox?

Jak zwiedzać wyspę Holbox?

Meksyk jest miejscem niezwykle barwnym, pełnym atrakcji, zapierających dech w piersi widoków i doskonałej pogody. Dla tych którzy pragną nieco odpocząć od zgiełku, tłumów, a nawet samochodów polecamy odwiedzenie wyspy Holbox. Na tę niewielką wyspę (43 km długości oraz 1,5 km szerokości) dostać się można z rybackiego miasteczka Chiquilá, które leży niedaleko Cancun. Tutaj wskakuje się na prom, bądź łódkę, które płyną na Holbox, przez przepiękną lagunę. Wyspa urzeka klimatem i małomiasteczkową atmosferą. Można tutaj podziwiać klimatyczne budynki powstałe w okresie prekolumbijskim, popływać w Cenote –krasowej, naturalnej studni, zachwycać się urzekającymi, piaszczystymi plażami, a także dziką, egzotyczną przyrodą.

Zwiedzanie Holbox

Zwiedzanie Holbox jest niezwykłym przeżyciem, które dostarcza wielu atrakcji. Ogromnym przeżyciem jest możliwość zobaczenia rekinów wielorybich, które przypływają na wyspę między majem, a wrześniem. Zwiedzanie Holbox to niezwykła przygoda obfitująca w mnogość emocji!

Zwiedzanie Holbox

Jak zwiedzać wyspę Holbox? – małomiasteczkowy klimat, zniewalająca przyroda i zakaz poruszania się pojazdami samochodowymi!

To co jest charakterystyczne dla tej części Półwyspu Jukatanu to całkowity brak dróg asfaltowych, a co za tym idzie – ruch samochodowy jest zabroniony. Jak zatem wygląda zwiedzanie Holbox?

Po wyspie można jeździć rowerami, skuterami, a także meleksami, czyli wózkami golfowymi. Polecamy także piesze wędrówki, gdyż wyspa jest niewielka, a widoki są porywające. Warto zwrócić uwagę na kolory na budynkach, gdyż sztuka uliczna stoi tutaj na niebywałym poziomie – centrum obfituje w przepiękne malowidła oraz zniewalające barwy.

Zwiedzanie Holbox

Piaszczyste plaże ciągną się tutaj kilometrami. Zorganizowanie pikniku, odpoczynek w hamaku z ulubionym drinkiem czy też spacer po drobnym, białym piasku mogą stanowić doskonały pomysł na wypoczynek w tym urzekającym miejscu. Warto także znaleźć punkt widokowy w trakcie wschodu lub zachodu słońca– szczególnie polecamy przylądek Punta Coco – gdzie można bez końca delektować się oszałamiającymi cudami natury. Zwiedzanie Holbox może dostarczyć wielu niezapomnianych momentów m.in. dla miłośników dzikiej przyrody. Ciekawostką jest fakt, iż można zaobserwować nocą na tej plaży zjawisko określane jako bioluminescencją – czyli świecenie żywych organizmów, w tym przypadku jest to plankton. Dla fanów poruszania się wózkami golfowymi, czy tez skuterami, polecamy przejażdżkę do rezerwatu Yum Balam, który znajduje się na południowej stronie wyspy. Można tutaj podziwiać ponad 420 gatunków zwierząt, w tym m.in. małp, żółwi jastrząbków, krokodyli, tapirów, jaguarów oraz egzotycznych ptaków. Wejście jest darmowe i można długimi godzinami obserwować przyrodę, a także spędzić odpoczywając na opuszczonych, niemal bezludnych i szerokich plażach. 

Dodaj komentarz