You are currently viewing Jakie zwierzęta spotkam podróżując po Jukatanie?

Jakie zwierzęta spotkam podróżując po Jukatanie?

Jakie zwierzęta spotkam podróżując po Jukatanie?

Wycieczka do Meksyku to doskonała okazja to zapoznania się z nowymi gatunkami egzotycznych zwierząt. Ze względu na specyficzne warunki klimatyczne – wysokie temperatury oraz wilgotne powietrze na Półwyspie Jukatan występuje różnorodna roślinność, a co za tym idzie wieloraka fauna. To dla miłośników zwierząt idealna sposobność do obserwacji nowych gatunków lub zbadania ich zachowania w naturalnym środowisku.

zwierzęta na Jukatanie

Ogromną popularnością wśród turystów przybywających do Meksyku cieszą się sporty wodne. To właśnie w trakcie nurkowania lub snorkelingu można spotkać jedne z popularniejszych zwierząt na Jukatanie – żółwie morskie (okolice Akumal), monaty, delfiny, a także rekiny Tępogłowe oraz rekiny Rafowe. Spacerując po plaży, lub pływając w lazurowej wodzie często można natknąć się na ławice kolorach ryb, liczne kraby a także Caracole czyli olbrzymie ślimaki morskie. Na Półwyspie występują Nefrytki, Lucjany, Sumy, Mureny, Chromisy, Koniki Morskie, Płaszczki, czy też Barakudy. W trakcie rejsów lub nurkując w głębinach, spotkać można delfiny, które stanowią ogromną atrakcję i dla wielu jest to doskonała okazja do spełnienia marzeń o pływaniu z tymi wyjątkowymi stworzeniami.

zwierzęta na Jukatanie

Warto jednak zachować szczególne ostrożność przebywając w pobliżu zbiorników wodnych takich jak laguny i jeziora – wśród przybrzeżnej roślinności przebywają krokodyle. Należy zatem pominąć kąpiele w niedozwolonych miejscach, zwłaszcza tam, gdzie występuje słodka, stojąca woda.

Jakie zwierzęta spotkam podróżując po Jukatanie? – niesamowita przygoda pośród wyjątkowej fauny!

Dla aktywnych turystów, spragnionych wyjątkowych przygód, doskonałym pomysłem będzie wyprawa do dżungli. Spotkać tutaj bowiem można Tapiry, Mrówkojady, Margaje – mniejsze koty należące do rodziny leopardów, Tarantule a także urocze Ostronosy (Koati).

zwierzęta na Jukatanie

Zetknięcie się bezpośrednio z każdym z tych egzotycznych gatunków jest niewątpliwym urozmaiceniem wycieczki, a także okazją do poobserwowania, lub po prostu zrobienia pamiątkowych zdjęć. Uważać należy natomiast na pumy – te największe koty, od wielu lat zabijane są w celu pozyskania ich skóry – dlatego też objęto je ochroną. Ci groźni przedstawiciele zwierząt z Jukatanu stanowili część dawnych wierzeń i kultów prekolumbijskiej społeczności.

Podążając zatem szlakiem starożytnych majów natknąć się można również na wiele gatunków ptaków, także tych niebezpiecznych m.in. Wireonek Wilkodzioby, Piwik Ubogi, Dzięciur Jukatański, Szmaragdzik Jukatański i Cynamonowy, a także Sułtankę Amerykańską. Wyjątkowym doznaniem jest także obserwacja kolorowym flamingów. Warto wspomnieć iż wśród licznych zwierząt z Jukatanu częstokroć, właściwie niezależnie od miejsca, spotkać można Iguany i Gekony, które zażywają całodniowych kąpieli słonecznych.

Dodaj komentarz