You are currently viewing Najciekawsze miasta na Półwyspie Jukatan, które musisz odwiedzić

Najciekawsze miasta na Półwyspie Jukatan, które musisz odwiedzić

Najciekawsze miasta na Półwyspie Jukatan, które musisz odwiedzić

Półwysep Jukatan obfituje w mnogość miast, których odwiedziny stanowią doskonałą atrakcję turystyczną. Znajdziesz tutaj bowiem przepiękne plaże, wyjątkową architekturę, zabytki, kolorowe budynki, zapierającą dech w piersi przyrodę i mnóstwo miejsc, w których doświadczysz wyjątkowych zachodów słońca.

Jednym z mocno polecanych przez nas miast jest Tulum, które nieustannie zachwyca każdego turystę. Znajdziesz tutaj niesamowite cenote (studnie kresowe), wypełnione lazurową wodą; ulokowane na kilkunastometrowym klifie ruiny miasta Majów, a także mniej uczęszczane plaże i laguny. Spędzisz wyjątkowe chwile spacerując po majestetycznych obiektach w Tulum, czyli po El Castillo, a także Templo del Dios del Viento (Świątyni Boga Wiatru).

Najciekawsze miasta na Półwyspie Jukatan

Kolejnym miastem, które polecamy ze względu na kolonialny klimat jest Valladolid. Urzekające, kolorowe uliczki oraz przepiękny central park zachęcają do zwiedzania i odkrywania prekolumbijskiej kultury. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji tego rejonu, której nie możesz pominąć jest cud świata – Chichén Itzá. To zapierająca dech w piersi świątynia Majów, nazywana piramidą Kukulkana. Składa się ona z dziewięciu platform oraz świątyni, do której wiodą schody znajdujące się z każdej strony budowli.

Najciekawsze miasta na Półwyspie Jukatan, które musisz odwiedzić – poznaj nietuzinkowe kierunki turystyczne!

Wśród wielu miast, ulokowanych w obrębie Półwyspu Jukatan szczególnie wyjątkowe jest Chetumal. Znajduje się ono w połowie drogi między Meksykiem, a Ameryką Środkową, gdzie stykają się dwa egzotyczne rejony geograficzne i kulturowe. Wędrując ulicami tego kolorowego miasta doświadczysz wyjątkowego klimatu konsolidujących stref archeologicznych oraz ich magii i niezwykle serdecznej społeczności. Wyruszysz w rejs po przepięknej zatoce Chetumal, a także odwiedzisz zabytkowy Fort
w Bacalar oraz jedną z najpiękniejszych lagun.

Najciekawsze miasta na Półwyspie Jukatan

Kolejnym z miejsc, którego nie możesz pominąć, w trakcie odkrywania nietuzinkowej strony Meksyku jest Puerto Morelos. Ta malownicza wioska wypoczynkowa jest równocześnie portem rybackim, która stroni od tłumów i przepychu. Zwiedzisz tutaj urokliwe centrum z kościołami oraz niskimi zabudowaniami, zajrzysz do malutkich sklepików z biżuterią i pamiątkami, zaznasz całodniowych kąpieli słonecznych na pięknych, niezatłoczonych plażach i zatrzymasz się na kilka chwil, gdyż życie tutaj naprawdę wolno się toczy, co jest niewątpliwie ogromnym plusem.

Najciekawsze miasta na Półwyspie Jukatan

Kolejne niewielkie miasteczko, które skradnie Twoje serce to Izamal. Położone na północy Jukatanu, wpisane jest na listę Pueblos Magicos (magiczne meksykańskie miasteczka), czyli obszarów o wyjątkowym znaczeniu kulturowym, architektonicznym oraz historycznym. Wyróżnia się ono kolorami – zewsząd zobaczysz żółte barwy! Kolorowe budowle powstały na ruinach prekolumbijskich zabytków i wywołują ogromny zachwyt wśród turystów. To idealne miejsca dla każdego, kto kocha całodniowe, piesze zwiedzanie. Można także spróbować lokalnego, meksykańskiego jedzenia – przyjemność i zadowolenie gwarantowane!

Najciekawsze miasta na Półwyspie Jukatan

Ostatnim miastem szczególnie przez nas polecanym (choć kolejność ich wymieniania jest zupełnie randomowa) jest Mahahual. To raj dla miłośników kąpieli w Morzu Karaibskim, nurkowania i snurkowania. Już 150 metrów od brzegu natkniesz się na zapierającą dech w piersi rafę koralową, której podwodne podziwianie jest niesamowitym doświadczeniem. Możesz tutaj również skorzystać z paddleboardingu, wypożyczyć kajaki, a nawet wędkować. Na co więc czekasz? Które miasto jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjne? A może planujesz odwiedzić każde?

Jeśli myślisz o wycieczce z polskojęzycznym przewodnikiem w kameralnej grupie – tylko Ty i Twoja rodzina lub przyjaciele – odezwij się do nas. Biuro I’M DIVER Mexico Travel Experience gwarantuje personalizowane wycieczki w najpiękniejsze zakątki Jukatanu.

Dodaj komentarz