You are currently viewing Odkryj uroki wyspy Holbox. Co warto wiedzieć przed  wycieczką na Holbox?

Odkryj uroki wyspy Holbox. Co warto wiedzieć przed wycieczką na Holbox?

Odkryj uroki wyspy Holbox. Co warto wiedzieć przed wycieczką na Holbox?

Któż z nas nie marzy o przebywaniu w miejscu, gdzie jest nieograniczony dostęp do turkusowej wody, wygodnych hamaków oraz znikomej ilości turystów? Wycieczka na Holbox to gwarancja wypoczynku w spokoju, w obecności flamingów, urokliwych fal i kolorowych straganów.

wycieczka na Holbox

Wyspa Holbox określana jest w języku majów jako „czarna dziura”. Nazwa ta funkcjonuje po dziś dzień i odnosi się do wybrzeży namorzynowych w Lagunie Yalahao, które uzyskują czarną barwę.
Ten mniej spopularyzowany wśród turystów raj, posiada niewielką powierzchnie – 12 kilometrów długości oraz 1,5 km szerokości. Aby dostać się do niego, potrzeba przebyć około 2 godzin od lotniska Cancun, najlepiej promem z niewielkiej wioski o nazwie Chiquila, znajdującej się na północy Półwyspu Jukatan. Holbox posiada także swój pas startowy, który obsługuje pięcioosobowe samoloty typu Cessna. Tę wyjątkową wyspę zamieszkuje około 2000 ludzi, którzy na co dzień zajmują się połowem ryb, prowadzą swoje sklepy, hotele, a także wyplatają hamaki. Próżno szukać tutaj samochodów – głównymi środkami transportu są rowery, skutery, wózki golfowe, motorowery, czy też meleksy. Wycieczka na Holbox to podróż w miejsce, gdzie czas płynie wolniej, plaże ciągną się na całej długości wyspy, turkusowa woda kusi zapierającą dech w piersi barwą, a w niewielkiej wiosce ludzie bez pośpiechu piją swoją kawę i zajadają się lokalnymi przysmakami.

wycieczka na Holbox

Odkryj uroki wyspy Holox. Co warto wiedzieć przed wycieczką na Holbox? – jakie atrakcje na Ciebie czekają?

Wyspa Holbox mimo niepozornych rozmiarów obfituje w atrakcje dla przyjezdnych. Organizowane są emocjonujące rejsy łódkami po Lagunie Yalahao, gdzie obserwować można liczne ptactwo, w tym pelikany oraz słynne flamingi, które są wizytówką tego miejsca. Hotele oraz lokalne biura oferują także usługi w zakresie kitesurfingu, również dla osób nie posiadających żadnego doświadczenia w tej dziedzinie sportu. Ogromną popularnością cieszy się tutaj także snurkowanie – zwłaszcza w okresie między czerwcem a wrześniem, kiedy trwa pora żerowania rekina wielorybiego. Kąpiel w towarzystwie tego olbrzymiego zwierzęcia stanowi niezapomniane przeżycie dla każdego – niektóre okazy posiadają nawet do 18 metrów długości i są łagodne dla człowieka. Wycieczka na Holbox będzie także doskonałym wyborem dla miłośników wylegiwania się na hamakach, bowiem w zachodniej części wyspy znajduje się Punta Cocos. Plaża ta posiada urokliwą mieliznę na której znajdują się kolorowe hamaki. Wystarczy zamówić ulubiony napój, zamoczyć stopy w płytkiej, ciepłej i lazurowej wodzie, w której pływa mnóstwo różnobarwnych rozgwiazd i po prostu rozkoszować się pobytem na tej rajskiej wyspie.

Dodaj komentarz