You are currently viewing Przeżyj przygodę z rekinem wielorybim

Przeżyj przygodę z rekinem wielorybim

Przeżyj przygodę z rekinem wielorybim

Meksyk jest jednym z najpiękniejszych krajów na świecie. To niezwykłe miejsce, które gwarantuje mnóstwo atrakcji, niesamowite wybrzeża, lazurową wodę, piękno natury oraz zabytki architektury prekolumbijskiej. Przeżyjesz tutaj ogrom niezwykłych przygód, spełnisz swoje marzenia, wypoczniesz na bajecznych plażach, poczujesz mnogość emocji, a także zaznasz adrenaliny.

Wyjątkowym doświadczeniem, które na długo zapadnie w Twojej pamięci, będzie bez wątpienia nurkowanie z jedną z największych ryb świata, jaką jest rekin wielorybi. Zwierzę to osiąga imponujące 18 metrów długości i posiada skórę o grubości od 10 do 15 cm, która stanowi jego naturalną barierę ochronną.

Rekin Wielorybi w Meksyku

Pożywia się odżywczym planktonem, który występuje w dużych ilościach u wybrzeży Meksyku, a także niewielkimi ławicami rybek oraz skorupiakami. Rekin wielorybi, aby zdobyć pożywienie, pływa blisko krawędzi z otwartą paszczą (potrafi ją otworzyć nawet na szerokość 1 metra!), do której przechwyca pokarm oraz filtruje wodę. To imponujące zwierzę potrafi dożyć nawet 150 lat, a jego waga osiąga aż 25 ton!

Przeżyj przygodę z rekinem wielorybim – wyrusz w zapierającą dech w piersi przygodę!

Nurkowanie z rekinem wielorybim stanowi fascynujące przeżycie. Możesz na własne oczy przekonać się jak wyjątkowe, łagodne i piękne są to stworzenia. Pamiętaj, że przypływają one w okolice Półwyspu Jukatan między czerwcem a wrześniem, dlatego swój pobyt w Meksyku rezerwuj właśnie na ten czas w roku. Często poruszają się one samotnie, jednak zdarza się iż podróżują w niewielkich grupkach.

Rekin Wielorybi w Meksyku

Rekin wielorybi jest niezwykle ciekawym stworzeniem, który został objęty ochroną. Rozmnaża się w ciepłej wodzie, jednak do rzadkich widoków należy obserwacja młodych osobników – gdyż bywają one często ofiarami innych, drapieżnych ryb i ssaków. Rekin wielorybi potrafi pokonać nawet 12 km w trakcie swoich podróży za pokarmem, co jest niezwykle spektakularne. Corocznie jednak wracają do Meksyku, gdzie ich wędrówce towarzyszy mnogość turystów z całego świata.

Rekin Wielorybi w Meksyku

Jeśli fascynuje Ciebie podwodny świat, uwielbiasz próbować nowych rzeczy, lub po prostu nurkowanie z rekinem jest na Twojej liście marzeń, to nie zwlekaj – rekin wielorybi właśnie pojawił się w okolicach Jukatanu! To doskonała przygoda dla każdego i okazja do zaobserwowania tych wyjątkowych stworzeń w ich naturalnym środowisku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura I’M DIVER Mexico Travel Experience, które oferuje m.in. wycieczkę, gdzie punktem kulminacyjnym jest nurkowanie z rekinem wielorybim!

Dodaj komentarz