You are currently viewing Top5 Najpiękniejszych Plaż w Meksyku

Top5 Najpiękniejszych Plaż w Meksyku

Top5 najpiękniejszych plaż w Meksyku

Dla każdego, kto marzy o wypoczynku w przepięknej scenerii stworzonej przez samą naturę, Meksyk będzie doskonałym wyborem. Kraj ten w niesamowity sposób łączy egzotyczne kurorty, kolorowe, tętniące życiem miasteczka, zabytki oraz cuda prekolumbijskiej cywilizacji, a także rajskie, lazurowe plaże i niespotykaną faunę oraz florę.

Meksyk słynie z wyjątkowych, najpiękniejszych plaż, które znajdują się blisko turystycznych ośrodków i są niezwykle popularne. Posiada także miejsca malownicze, dzikie, mniej uczęszczane przez turystów. Przedstawiamy najpiękniejsze plaże w Meksyku: Plaża na wyspie Holbox, Playa Norte na wyspie Isla Mujeres, Playa Delfines w Cancun, Plaża Punta Sur oraz Playa Santa Fe w Tulum. 

top5 najpiękniejszych plaż w meksyku

Top5 najpiękniejszych plaż w Meksyku – poznaj wyjątkowe miejsca
do niezapomnianego plażowania!

Miłośnikom błogiego wypoczynku przy kąpielach słonecznych, zdecydowanie przypadnie do gustu plaża, która znajduje się na wyspie Isla Mujeres – Playa Norte. Miejsce to posiada rozległą mieliznę, na której znajdują się liczne hamaki dla fanów relaksu i rekreacji. Płytka woda, która znajduje się w tej lokalizacji ma przyjemną temperaturę i wyjątkową, lazurową barwę. Mieszkają tutaj przepiękne rozgwiazdy, ogromne ślimaki pozostawiające spektakularne muszle, a w oddali zobaczyć można flamingi oraz pelikany. Można tutaj doświadczyć niesamowitego spokoju, odpocząć z przepysznym drinkiem w ręku lub smakowitym kokosem.

Playa Norte na wyspie Isla Mujeres powszechnie uznawana za jedynie miejsce na wyspie Isla Mujeres, przeznaczone do pływania. Dlatego też jest ono popularnym celem wakacyjnych wojaży. Woda tutaj jest krystalicznie czysta i płytka – można zatem wybrać się na tę plażę razem z dziećmi – miękki piasek i czyste dno sprzyjają całodniowej rozrywce i zabawie. Panują tutaj także doskonałe warunki do nurkowania czy też snorkerlingu.

top5 najpiękniejszych plaż w meksyku

Wybierając najpiękniejsze plaże w Meksyku, nie mogliśmy pominąć Playa Delfines w Cancun. Jej nazwa nie jest dziełem przypadku – mając szczęście wypatrzeć można z brzegu, grzbiety delfinów. Miejsce to jest popularne, a dojechać tutaj można autobusem lub samochodem oraz skorzystać z darmowego parkingu. Charakterystyczne, większe fale przyciągają fanów surfowania, a miłośnicy plażowania mogą odpoczywać pod uroczymi, drewnianymi parasolami, sącząc drinki i zajadając się lokalnymi smakołykami.

Plaża Punta Sur jest kolejnym obowiązkowym celem każdego miłośnika kąpieli słonecznych. Znajduje się tutaj bowiem krystalicznie czysta woda, a bogata oferta kurortów, obiektów turystycznych oraz hoteli przyciąga mnóstwo turystów. Z przepięknej laguny, która codziennie tętni życiem, rozpościera się widok na znajdującą się na wschodnim wybrzeżu Meksyku latarnię morską.

top5 najpiękniejszych plaż w meksyku

Nasze top5 zamyka plaża w Tulum – Playa Santa Fe. To szeroka plaża o wspaniałym, złocistym piasku znajdująca się po stronie zony archeologicznej. Ogromną zaletą tego miejsca jest wyjątkowy widok na klif oraz na El Castello – jeden z najważniejszych obiektów, posiadający sakralny charakter. Szeroka, piaszczysta plaża, która ciągnie się kilometrami oraz liczne Beach Cluby i sprawiają, iż pobyt w Tulum będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego turysty.

Dodaj komentarz