You are currently viewing Wakacje w Playa del Carmen. Co musisz wiedzieć przed przyjazdem?
Playa del Carmen Meksyk

Wakacje w Playa del Carmen. Co musisz wiedzieć przed przyjazdem?

Wakacje w Playa del Carmen. Co musisz wiedzieć przed przyjazdem?

Planując podróż do Meksyku nie możesz pominąć jednego z najszybciej rozwijających się jego obszarów, czyli Playa del Carmen. Ta niewielka miejscowość była niegdyś wioską rybacką, a następnie punktem wypadowym miłośników nurkowania po przepięknych i wyjątkowych rafach koralowych w okolicach wyspy Cozumel. Playa del Carmen mieści się na Półwyspie Jukatan, u wybrzeży Morza Karaibskiego. Otoczona jest malowniczymi wybrzeżami oraz dżunglą, w której znajdują
się prekolumbijskie zabytki. Stanowi więc nie lada gratkę dla turystów, zwłaszcza dla tych, którzy tęsknią za słońcem, wysokimi temperaturami, kolorowymi ulicami, czy też przepysznym jedzeniem
i oryginalnymi napojami. Co warto zobaczyć w tym wyjątkowym miejscu? Czym może zachwycić oraz jak wyglądają wakacje w Playa del Carmen? 

Wakacje w Playa del Carmen. Co musisz wiedzieć przed przyjazdem? – poznaj uroki tego urzekającego miejsca

Wakacje w Playa del Carmen to obietnica wyjątkowego widoku białych, przepięknych, piaszczystych plaż oraz przejrzystej, ciepłej wody. Wypoczywający, mają możliwość wypróbowania sportów wodnych, wylegiwania się na leżakach i hamakach, a także poznania smacznej kuchni meksykańskiej. Warto więc odwiedzić najpiękniejsze plaże Playa del Carmen – Mamitas, Coco Reef, Parque Fundadores, czy też Calle 10. 

Playa del Carmen Meksyk
Plaża w Playa del Carmen

 

Obowiązkowym punktem wycieczki po tej meksykańskiej miejscowości powinien być także spacer wzdłuż niezwykle popularnej, miejskiej promenady, czyli Piątej Alei. Znajdują się tutaj bowiem liczne straganiki oferujące lokalne wyroby. Można zjeść pyszny posiłek, odwiedzić kolorowe sklepy, a także galerie handlowe. Warto także zajrzeć do tutejszych barów – lekcje salsy stanowić będą doskonałą przygodę, a przepyszne drinki zaskoczą smakiem. 

Nieopodal plaży Parque Fundadores znajduje się monumentalna rzeźba wykonana z brązu – zobaczenie tego obiektu również powinno znaleźć się na liście każdego, kto chce spędzić wakacje
w Playa del Carmen
. Przedstawia on kobietę i mężczyznę, którzy trzymają się za ręce. Rzeźba powstała jako hołd dla Majów, którzy w dawnych czasach zamieszkiwali to miejsce, a wyryta na niej data 21.12.12 stanowi nawiązanie do końca kalendarza Majów, którego zagadka po dziś dzień pozostała nieodkryta. Wbudowane w rzeźbę dwa pierścienie, które były częścią boisk piłkarskich, odnaleziono w trakcie wykopalisk archeologicznych. 

Na obszarze Playa del Carmen znajdują się również dwie cenote, czyli naturalne studnie kresowe – Cenote Cristalino, Cenote Azul. Kąpiel w chłodnej, krystalicznej i niezwykle czystej wodzie, przyniesie ukojenie od upałów, a także będzie niezwykłym przeżyciem .

Dodaj komentarz