You are currently viewing Zaplanuj wycieczkę do Chichén Itzá z nami!

Zaplanuj wycieczkę do Chichén Itzá z nami!

Zaplanuj wycieczkę do Chichén Itzá z nami!

Chichén Itzá jest niezwykle malowniczym miastem, które posiada prekolumbijskiego ducha Majów. Powstało około 450 roku, natomiast jego rozkwit przypadał na X i XI wiek. W XV wieku miejsce to zupełnie opustoszało, do dzisiaj nie wiadomo dlaczego. Chichén Itzá posiada około 50 świątyń oraz kamiennych budowli, które swoją monumentalnością zapierają dech w piersiach i wzbudzają wiele emocji.

Ten znajdujący się na Półwyspie Jukatan, majestatyczny raj, jest niezwykle popularny wśród turystów. Wycieczka do Chichén Itzá to wyjątkowa okazja do poznania zabytków architektonicznych, które posiadają wartość historyczną oraz archeologiczną. Warto także wspomnieć iż miasto to zostało wpisane do nowej listy cudów świata UNESCO.

Wycieczka do Chichen Itza

Zaplanuj wycieczkę do Chichén Itzá z nami – o czym warto wiedzieć?

Wybierając się na wycieczkę do Chichén Itzá należy spodziewać się świetnej pogody i wysokich temperatur praktycznie przez cały rok. Dlatego zwiedzanie tego historycznego miasta najlepiej rozpocząć w porannych godzinach – jest wówczas chłodniej, a także można liczyć na mniejszą liczbę turystów.

Chichén Itzá otwarte jest między 8:00 a 16:00 w porze zimowej, natomiast w porze letniej do 17:00. W niedzielę zwykle są mniejsze tłumy, gdyż w tym czasie rdzenni mieszkańcy mogą za darmo skorzystać z możliwości zwiedzania cudów prekolumbijskiej architektury.

Najsłynniejszym obiektem, który koniecznie należy zobaczyć będąc w tym meksykańskim raju, jest Piramida Kukulkana, nazywana Zamkiem lub El Castillo. Piramida ta stanowi dowód, iż Majowie posiadali rozległą wiedzę matematyczną, geometryczną, a także astronomiczną. El Castillo składa się z czterech ścian, schodów, które liczą dokładnie 365 stopni (liczba ta nawiązuje do ilości dni w roku) oraz 52 płyt (odzwierciedlenie jednego cyklu życia u Majów). Warto odwiedzić to miejsce w dniu przesilenia wiosennego oraz jesiennego, czyli 21 marca oraz 21 września, gdyż doświadczyć można niezwykłego zjawiska. Wschodzące wówczas słońce oświetla w charakterystyczny sposób krawędzie schodów, tworząc cień pełzającego węża. Na jesień wąż ten pełznie cały dzień z dołu do góry, natomiast na wiosnę z góry do dołu, przyciągając rzesze turystów, którzy obserwują tę wyjątkową wędrówkę.

Wycieczka do Chichen Itza

Wycieczka do Chichén Itzá to doskonała okazja do zbadania nietuzinkowych świątyń – Kukulkana, Wojowników, czy chociażby Jaguara, a także kościoła z urzekającymi płaskorzeźbowi stworzonych ku czci boga deszczu oraz burzy – Chaac. Na szczególną uwagę zasługuje również największe boisko do gry w piłkę – Ulama, uznawaną za najstarszy sport na świecie. Gra ta ściśle związana była z rytuałami i obrządkami prekolumbijskich mieszkańców i niezwykle w tych czasach popularna.

W Chichén Itzá znajdują się również dwie studnie, z których jedna służyła jako źródło wody pitnej, natomiast druga, nazywa Świętą Studnią była obiektem religijnym. W tej wapiennej, krasowej studni (cenote) składano liczne ofiary, początkowo z drobnych przedmiotów, następnie ze zwierząt, a także ludzi. Posiada ona 50 m średnicy, 20 metrów głębokości i stanowiła chlubę tego pięknego miasta. Wycieczka do Chichén Itzá to doskonała okazja do poznania obiektów posiadających ogromną, historyczną wymowę, a także doświadczenia niezwykłych zjawisk i towarzyszących im emocji.

Serdecznie zapraszam Cię do skorzystania z naszych wycieczek po półwyspie Jukatan. Prowadzimy wycieczki fakultatywne w najpiękniejszym regionie Meksyku. Zwiedzisz z nami najciekawsze miejsca Riviera Maya.  Organizujemy także wycieczka do Chichen Itza. A jeśli interesujesz się nurkowaniem, nie mogłeś trafić lepiej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu prowadzimy jedne z najlepszych kursów nurkowania w Meksyku. Wszystkie wycieczki organizowane są z polskim przewodnikiem.

Dodaj komentarz