You are currently viewing Zobacz Hotel Azulik w Tulum – architektura w stylu Boho, którą musisz zobaczyć

Zobacz Hotel Azulik w Tulum – architektura w stylu Boho, którą musisz zobaczyć

Hotel Azulik w Tulum – architektura w stylu Boho, którą musisz zobaczyć

Meksyk zaskakuje turystów niezwykłą architekturą, powstałą za czasów prekolumbijskiej cywilizacji, fantastyczną pogodą oraz niepowtarzalnymi widokami stworzonymi przez naturę. I chociaż miejsca takie jak Cancun czy też Playa del Carmen są najbardziej popularne wśród przyjezdnych, to Tulum może poszczycić się najpiękniejszymi kurortami, spokojem oraz niesamowitymi cudami przyrody. Możesz tutaj zaznać błogiej ciszy i odpocząć w cieniu palm. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby się zatrzymać i wypocząć z naturą.

Hotel Szulik Tulum

Wyrusz na niesamowitą wyprawę po malowniczym Tulum, na jednej z wycieczek organizowanych przez biuro I’M DIVER Mexico Travel Experience. Wyjątkowym miejscem, które warto zobaczyć w trakcie swojej wyprawy po Meksyku jest hotel Azulik w Tulum. To niewielki, butikowy hotel, jeden w wielu, rozsianych po wybrzeżu oraz otoczonych wyjątkową architekturą, lagunami, czy też tropikalnymi ogrodami. Samo zwiedzanie muzeum Sfer Ik na terenie kurortu stanowi wyjątkową atrakcję – jego bogata architektura utrzymana w stylu Boho każdorazowo zachwyca przyjezdnych.

Hotel Azulik w Tulum przyciąga setki turystów, którzy nie tyle rezerwują w nim nocleg, co chcą jedynie zachwycić się nietypową architekturą budynku, będąc w okolicy przejazdem. Turyści śmiało mogą zwiedzić lobby hotelowe oraz skorzystać z restauracji hotelowej. Budynek mieści również niepowtarzalną galerię sztuki współczesnej Sfer Ik. Wstęp na teren muzeum kosztuje 10 USD.

Hotel Azulik w Tulum – architektura w stylu Boho, którą musisz zobaczyć – poznaj spuściznę majańskiej cywilizacji!

Tulum słynie z wyjątkowych, butikowych hoteli w stylu rustykalnym, boho i jungle. Drewno, bambus i inne naturalne materiały królują w strefie hotelowej miasta, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża. Większość budynków pokrywa strzecha z liści palmowych, a uroku dodają huśtawki i zapach kadzidła unoszący się w powietrzu. Zwiedzając hotel Azulik w Tulum poczujesz się niemal jak w dżungli oraz doświadczysz mistycznej atmosfery.

Przebywając w Tulum, oprócz majestatycznych, piaszczystych plaż i wspaniałej architektury hoteli, będziesz mógł odkryć średniowieczne ruiny miasta Majów. Nawet jeżeli historia nie jest Twoją pasją, warto wybrać się na wielogodzinny spacer po kompleksie Zama – to jedno z najlepiej zachowanych cudów cywilizacji Majańskiej. Niegdyś miasto to stanowiło ważny port morski, a także główny ośrodek handlu między pobliskimi wyspami. Wzniesione zostało na wybrzeżu, a obecność murów sprawiła, że dziś mamy możliwość oglądania tego wyjątkowego miejsca w tak dobrze zachowanym stanie.

Hotel Azulik tulum

Jedną z licznych atrakcji, których doświadczysz w Meksyku jest kąpiel w Cenote. Półwysep Jukatan obfituje w mnogość tych kresowych studni. Zatem kiedy będziesz chciał odpocząć nieco od kąpieli słonecznych zażywanych na prywatnych plażach na terenie wyjątkowego kompleksu jakim jest hotel Azulik w Tulum, możesz schłodzić się w jednej z najpopularniejszych Cenote – Gran Cenote. Jej głębokość sięga 10 metrów, a długie i zaciemnione korytarze nadają tajemniczej aury i wywołują gęsią skórkę. Studnia ta znajduje się w jaskini, przyozdobionej licznymi formami skalnymi, stalaktytami oraz stalagmitami, a jedynym źródłem światła są promienie wpadające przez niewielkie otwory.

Wybierając się na wycieczkę po Tulum, zakochasz się także w lokalnym jedzeniu. Na każdym rogu napotkasz budki z jedzeniem, gdzie będziesz mógł spróbować przepysznych tacos, tortilli, wieprzowiny w towarzystwie meksykańskich sosów, ceviche, a także owoców morza i egzotycznych owoców. Nie zwlekaj zatem, wybierz się na jedną z niezapomnianych wycieczek zorganizowanych przez biuro I’M DIVER Mexico Travel Experience i zakochaj się w Tulum! 

Dodaj komentarz