You are currently viewing 5 rzeczy, które warto zrobić na Jukatanie, część 2

5 rzeczy, które warto zrobić na Jukatanie, część 2

5 rzeczy, które warto zrobić na Jukatanie, część 2

W niniejszym artykule prezentujemy kolejne zestawienie 5 rzeczy, które sprawią, że zakochasz się w Półwyspie Jukatan. Meksyk jest niesamowitym krajem, który z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny. Miejsce to posiada wyjątkową spuściznę starożytnej cywilizacji Majów, a także niesamowitą kulturę, wspaniałe krajobrazy oraz piękne piaszczyste plaże. W poprzednim wpisie prezentowaliśmy 5 propozycji rzeczy, które warto zrobić na Jukatanie. Poniżej kolejna część naszego zestawienia.

1. Wizyta w saunie Temazcal

Saunowanie postrzegane było przez Majów jako sposób oczyszczania po intensywnym wysiłku, ale również jako źródło duchowej przemiany. Po dziś dzień, wizyta w saunie w Temazcal posiada niezwykle intymny charakter. Korzystanie z tego wyjątkowego miejsca odbywa się w całkowitej ciszy, w ciemności oraz w otoczeniu zapachu ziół. Można dzięki temu bardziej skupić się na sobie i uniknąć niepotrzebnych bodźców. Temazcal zbudowano ze skały wulkanicznej, a jego nazwa oznacza „dom z gorącymi kamieniami”. Odwiedzenie tej sauny stanowi niezwykłe przeżycie i oferuje zaskakującą podróż w głąb siebie.

2. Odwiedziny w Parku Wodnym Xel-Ha

Dla miłośników wodnych szaleństw szczególnie polecamy pobyt w gigantycznym Parku Wodnym Xel-Ha. To gwarancja doskonałej, całodniowej zabawy, także dla rodzin z dziećmi. Xel-Ha znajduje się na wybrzeżu Morza Karaibskiego w niedalekiej odległości od Tulum. Park posiada ruchomy most – niezwykłą atrakcję, która oddziela lagunę od Morza Karaibskiego. Można skorzystać z niesamowitych spływów rzecznych na dmuchanych pontonach. Ogrom frajdy i niezapomnianych wspomnień! Każdy znajdzie tutaj wymarzoną formę rozrywki – pływanie, nurkowanie, snurkowanie, Trepachanga – przejście po dwóch linach rozwieszonych między skałami, Lot Chuc Kay – zjazd do jaskini naśladując lot pelikana, Salpichanga – zjazd na linie do wody, a także liczne zabawy w wodnym placu zabaw dla mniejszych przyjezdnych. Xel-Ha to prawdziwa gratka dla rodzin z dziećmi i fanów wodnego szaleństwa.

3. Rejs łódką po rezerwacie przyrody Sian Kaan z oglądaniem krokodyli

Kolejną propozycją na naszej liście rzeczy do zrobienia na Jukatanie jest rejs łódką po rezerwacie przyrody Sian Kaan. To idealna opcja dla turystów uwielbiających doświadczać bliższego kontaktu z naturą oraz poznawać niezwykłe miejsca. Rezerwat Sian Kaan został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest domem egzotycznych gatunków ssaków, ptaków oraz ponad 850 gatunków roślin. Wielogodzinna wycieczka łódką w rezerwacie Sian Kaan, prowadzić będzie przez lasy namorzynowe, gdzie spotkać można wyjątkową faunę i florę. Dostrzegając wolno żyjące zwierzęta, łódź zatrzymuje się, aby każdy mógł obserwować te wyjątkowe stworzenia w ich naturalnym środowisku. To niezwykle atrakcyjna wyprawa, z której każdy będzie mógł wynieść mnóstwo wiedzy, a możliwość oglądania krokodyli lub delfinów z tak bliskiej odległości dostarczy niesłychanych emocji.

4. Rejs luksusowym katamaranem z drinkami i opalaniem

Któż nie marzy o tym, aby wsiąść na pokład luksusowego katamaranu, położyć się na wygodnym leżaku, przy relaksującej muzyce oraz popijaniu drinków i delektowaniu się świeżo przyrządzonym meksykańskim posiłkiem? To nasza następna propozycja, w zestawieniu atrakcji, dzięki którym każdy turysta pokocha Meksyk. Wystarczy zarezerwować rejs, by oglądać niezapomniane zachody słońca, a także rozkoszować się dobroczynnym wypoczynkiem. Jeśli jesteś zainteresowany takim typem wypoczynku, napisz do nas. Nasze biuro I’M DIVER Mexico Travel Experience oferuje wyjątkowe rejsy katamaranem.

5. Wybranie się na lokalny targ – Mercado 23 i 28 w Cancun

Dla każdego turysty odwiedzającego Półwysep Jukatan, obowiązkowym punktem wycieczki powinno być wybranie się na lokalny targ w Cancun. Marcado 23 i 28 to działające od wielu lat targi, które oferują pamiątki, odzież, a także przepyszne meksykańskie jedzenie. Miejsce to stanowi niezwykłą mieszankę barw, smaków i zapachów. Warto pospacerować między straganami, zakupić kilka sztuk meksykańskich serów, świeże owoce morza, a także zatrzymać się w niewielkiej knajpie na smakowite tacos. To doskonałe miejsce do posmakowania lokalnej kuchni i poznania kultury Meksyku.

Dodaj komentarz