You are currently viewing Czy warto odwiedzić rezerwat Rio Lagartos? 

Czy warto odwiedzić rezerwat Rio Lagartos? 

Czy warto odwiedzić rezerwat Rio Lagartos? 

Meksyk oferuje ogrom atrakcji, które przyciągają uwagę turystów z różnych stron świata. Jedną z opcji, jaką warto rozważyć, w trakcie podejmowania decyzji odnośnie celu podróży po tym kolorowym kraju, może być wycieczka do Rio Lagartos.

Znajdziesz tutaj wyjątkowe cuda natury, zamieszkiwane przez egzotyczne zwierzęta. To doskonała okazja do ujrzenia na własne oczy gatunków znanych jedynie z opowiadań, lub fotografii. Mieści się tutaj bowiem niezwykła laguna Rio Lagartos, która jest częścią rezerwatu przyrody. Został on wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO w 2004 roku. To właśnie w tym miejscu można zobaczyć siedliska krokodyli, pelikanów, czy też żółwi, a także zaobserwować flamingi, także te o różowym upierzeniu.

wycieczka do Rio Lagartos
Wycieczka do Rio Lagartos

 

Miejsce to zajmuje obszar 60 000 hektarów i jest domem dla ogromnej ilości przedstawicieli fauny oraz flory. Zwiedzanie rezerwatu to tak naprawdę rejs po nim. Odbywa się on, w towarzystwie przewodników, którzy przekazują wiele cennych informacji odnośnie obiektu, a także zamieszkujących tutaj zwierząt. Łódka często zatrzymuje się, kiedy dostrzegany jest pojedynczy gatunek – to doskonała okazja, aby poobserwować krokodyla w jego naturalnym środowisku. To także raj dla miłośników obserwacji ptaków. Na terenie obiektu znajdują się również lasy namorzynowe – nie dość, że są ważne dla tutejszego ekosystemu, to ciężko od nich oderwać wzrok. Brzmi niesamowicie, prawda? Wycieczka do Rio Lagartos stanowi możliwość przeżycia niezapomnianej przygody w tropikalnym otoczeniu. 

wycieczka do Rio Lagartos
Wycieczka do Rio Lagartos

 

Wycieczka do Rio Lagartos – atrakcje natury

Rio Lagartos posiada również szereg miejsc, które nieustannie wzbudzają zdumienie wśród przyjezdnych. Mimo, iż przebywanie w tym rejonie to gwarancja braku nudy, doświadczyć tutaj można spokoju, ciszy oraz klimatu wioski rybackiej. To świetny kierunek podróży dla każdego, kto stroni od gwaru i tłumów.

wycieczka do Rio Lagartos wycieczka do Rio Lagartos

Spotkać tutaj można niezliczoną ilość różowych flamingów. Są one często fotografowane przez turystów – nic dziwnego, ich charakterystyczne ubarwienie każdorazowo wywołuje zachwyt. Znajdziesz tutaj również inne laguny, między innymi solankową Las Colorado.

Ale to nie koniec atrakcji. Jeśli uwielbiasz obserwować zachody słońca, to udział w rejsie o wschodzie lub zachodzie, po tutejszych wodach, jest opcją idealną. To niezapomniane przeżycie, obfitujące w ogromną dawkę kolorów i widoków, a przy tym również i emocji. Małomiasteczkowy klimat, cisza, piękne widoki – warto wybrać się na taką wyprawę ze swoją drugą połową. Okazuje się,
że wycieczka do Rio Lagartos, to nie tylko możliwość aktywnego spędzenia czasu, ale także okazja do przeżycia romantycznych chwil w przepięknych, naturalnych sceneriach.

Dodaj komentarz