You are currently viewing Kiedy przyjechać do Meksyku? Pogoda na Jukatanie

Kiedy przyjechać do Meksyku? Pogoda na Jukatanie

Kiedy przyjechać do Meksyku? Pogoda na Jukatanie

Meksyk jest krajem pełnym wyjątkowych miejsc, prekolumbijskich zabytków i architektury, pięknych plaż i wybrzeży, a także miejscem, gdzie pogoda jest niezwykle korzystna dla turystów. Planując urlop, odpowiednia temperatura oraz mniejsze ilości opadów stanowią podstawę, a często wyznacznik kierunku wycieczki. Warto zatem sprawdzić, czy każdy miesiąc w tym prekolumbijskim raju obfituje w piękną pogodę. Kiedy przyjechać do Meksyku? 

Pogoda na Jukatanie

Meksyk posiada kilka stref klimatycznych. Na północy dominuje stepowy oraz pustynny klimat, który charakteryzuje się niezwykle wysokimi temperaturami w dzień, ale czasami bardzo niskimi w nocy. Pogoda na Jukatanie oraz w miejscach bliżej oceanu charakterystyczna jest dla tropikalnego klimatu wilgotnego, ze stałymi, wysokimi temperaturami oraz suchym okresem między grudniem, a kwietniem – w pozostałych miesiącach można spotkać się z intensywnymi opadami deszczu. Centrum Meksyku natomiast, stanowi mieszankę klimatów – stepowego, umiarkowanego, a w niektórych rejonach również tropikalnego. To tutaj oraz na południu spodziewać się można wiosenno-letniej aury. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż na niższe temperatury można tutaj natknąć się w grudniu oraz styczniu, a pora deszczowa trwa od lipca do września. Wyjeżdżając na wakacje do Meksyku należy liczyć się z możliwością pojawienia się huraganów – w miesiącu październiku.

Kiedy przyjechać do Meksyku? Pogoda na Jukatanie – czy każdy miesiąc jest dobry na urlop?

Pogoda na Jukatanie przyciąga nieustannie miliony turystów i miłośników wysokich temperatur.
W rejonie tym, warunki klimatyczne są atrakcyjne praktycznie przez cały rok. Należy jednak pamiętać iż między czerwcem a październikiem możemy spotkać się z opadami deszczu – panuje wówczas pora wilgotna. Występują wtedy także najwyższe temperatury, sięgające nawet 33 stopni Celsjusza.

Pogoda na Jukatanie

Ci, którzy wybierają się na urlop w grudniu trafią na porę suchą, obfitującą w nieco niższe temperatury – w okolicach 25 stopni Celsjusza. Wówczas, pogoda na Jukatanie codziennie jest świetna i nie występują opady deszczu. To doskonały czas dla każdego, kto kocha kąpiele słoneczne i wypoczynek na świeżym powietrzu w iście rajskim otoczeniu.

Wybierając Półwysep Jukatan za cel wycieczki można być pewnym wysokich temperatur, ciepłej wody, słonecznych dni, bajecznych plaż i żywych kolorów. Pobyt w tym miejscu, ze względu
na tropikalny klimat zadowoli ciepłolubnych turystów i pozwoli odpocząć od chłodniejszych, polskich temperatur 

Dodaj komentarz