You are currently viewing Wycieczka do Los Colorados – flamingi i różowe baseny solne

Wycieczka do Los Colorados – flamingi i różowe baseny solne

Wycieczka do Los Colorados – flamingi i różowe baseny solne

Zapewnie wielu z Was kojarzy fenomenalne zdjęcia różowej laguny, które zachwycają internetowy świat. Sporo osób wątpi jednak w autentyczność owego zjawiska i doszukuje się fotomontażu lub zarzuca nadmierną obróbkę tychże zdjęć. Warto zatem zaznaczyć, iż różowa laguna w Los Colorados w Meksyku istnieje i jest niesamowitą oraz godną zobaczenia perełką. Stanowi popularny cel wycieczek, a liczni turyści na własne oczy pragną przekonać się, czy kolorowa woda jest rzeczywiście dziełem natury.

Różowa laguna w Los Colorados w Meksyku jest częścią ogromnego obszaru mokradeł na wybrzeżu, czyli Rezerwatu Biosfery Rio Lagartos. Znajduje się tutaj różnorodny miks ekosystemów i krajobrazów, a bogata fauna i flora zaskakuje i zachwyca. W tej części Jukatanu zobaczyć można liczne, słone jeziora, w których znajduje się woda o różowym zabarwieniu, przepiękne plaże, wydmy, lasy namorzynowe, a także niewielkie ujścia rzek. Miłośnicy zapierających dech w piersi widoków będą zachwyceni także kontrastem barw basenów – wystarczy udać się na wspinaczkę po wydmach, aby z wzniesienia obserwować lazurowe oraz różowe wody.

Los Colorados w Meksyku

Kolejną z cennych atrakcji Los Colorados w Meksyku jest fauna. Spotkać tutaj można mnóstwo egzotycznych zwierząt – m.in. niezliczone okazy płazów, żółwie, ptaki, ryby oraz ssaki. Niezwykłą popularnością cieszą się flamingi, których upierzenie także ma różowy odcień – kolor ten zawdzięczają zabarwieniu krewetek, które stanowią ich ulubiony pokarm.

Wycieczka do Los Colorados – flamingi i różowe baseny solne – poznaj historię tego wyjątkowego miejsca!

Różowa barwa basenów Los Colorados w Meksyku jest wynikiem działalności lokalnej, ogromnej fabryki specjalizującej się w produkcji soli. Tradycja wytwarzania tego surowca sięga odległych, prekolumbijskich czasów. Wówczas, wydobywano go w naturalny sposób – nagromadzona, słona, morska woda, która przepływała przez płaskie równiny, tworzyła laguny. Pod wpływem słońca, woda parowała, a uzyskana sól stanowiła cenny surowiec dla Majańskiej społeczności – spożywano ją, a także konserwowano z jej użyciem liczne potrawy.

Los Colorados w Meksyku

Warto również zaznaczyć, iż różowy kolor wody nie jest następstwem zanieczyszczeń, lub też efektem wykorzystania specjalnego barwnika. Taki kolor nadają jej planktony oraz małe skorupiaki, których niezliczona ilość zamieszkuje tutejsze wody. Ich specyficzne zabarwienie przyciąga także głodne flamingi, których obecność za każdym razem wzbudza zachwyt wśród turystów.

Wycieczka do Los Colorados w Meksyku to niesamowita przygoda okraszona niespotykanymi zjawiskami, widokiem wyjątkowych lagun, soczystymi barwami i kolorowymi zwierzętami. Zakochaj się w tym niezwykłym miejscu! Jeśli chcesz odbyć zorganizowaną wycieczkę w kameralnym gronie do Los Colorados w Meksyku, odezwij się do nas. Organizujemy wycieczki z Cancun i Playa del Carmen do tego zachwycającego miejsca.

Dodaj komentarz