You are currently viewing Czym poruszać się pomiędzy atrakcjami turystycznymi w Meksyku? Transport w Meksyku

Czym poruszać się pomiędzy atrakcjami turystycznymi w Meksyku? Transport w Meksyku

Czym poruszać się pomiędzy atrakcjami turystycznymi w Meksyku?

Meksyk nieustannie zaskakuje. Trudno zliczyć mnogość atrakcji, w które obfituje ten wyjątkowy kraj. Turyści uwielbiają to kolorowe i gorące miejsce za niezliczone zabytki architektury majańskiej, zjawiskowe krajobrazy, kulturę, a także piękne plaże i przepyszne jedzenie.

Należy jednak pamiętać, iż pragnąc poznać cuda Meksyku, ze względu na jego powierzchnię, trzeba pokonać duże dystanse pomiędzy poszczególnymi lokacjami. Warto zatem rozeznać się w tym, jak wygląda transport w Meksyku.

Transport w Meksyku Jukatan

Miasta Meksyk, Monterrey oraz Guadalajara posiadają metro –  to niezwykle wygodny, szybki i tani środek transportu. Istotny jest fakt, iż dostępne są wagony przeznaczone dla mężczyzn oraz dla kobiet, co zdecydowanie zwiększa poziom bezpieczeństwa. Bardzo dobrze zorganizowana jest także komunikacja międzymiastowa – kursują tzw. Colectivo – to miejskie minibusy, które zwykle jeżdżą bez rozkładu jazdy. Trasa ich przejazdu wypisana jest na tabliczce, która umieszczona jest za przednią szybą pojazdu. Można do nich wsiadać w dowolnym miejscu – wystarczy pomachać, aby Colectivo się zatrzymał – podobnie jest w trakcie wysiadki – kierowca zatrzyma się w dowolnym miejscu. Te klimatyczne busiki są tanie, zatłoczone i stanowią doskonałą okazję do poznania niezwykle miłych i życzliwych mieszkańców tego niesamowitego kraju. 

Transport w Meksyku Jukatan

Czym poruszać się pomiędzy atrakcjami turystycznymi w Meksyku? – jakie są popularne formy międzymiastowego przemieszczania się?

Powszechnie uznaje się, iż taksówki są najwygodniejszą formą przemieszczania się po mieście oraz poza nim. Decydując się na ten transport w Meksyku, należy liczyć się z zawyżonymi cenami, zwłaszcza w odniesieniu do turystów. Funkcjonują tutaj zarówno standardowe taksówki jak i autoryzowane, które są droższe, jednak bezpieczniejsze – posiadają GPS oraz ładne, zadbane pojazdy.

Transport w Meksyku Jukatan

Dla tych, którzy uwielbiają niezależność i wygodę w podróżowaniu, doskonałym rozwiązaniem będzie wynajęcie samochodu. Auto można wypożyczyć na podstawie polskiego prawa jazdy, jednakże w przypadku kolizji z innymi pojazdami, brak posiadania międzynarodowego prawa jazdy może skutkować poważnymi problemami. Dodatkowo warto zadbać o ubezpieczenie. Bardzo popularną praktyką w Meksyku jest również wypożyczanie skuterów.

Inną opcją, jest możliwość wykupienia wycieczki – biuro I’M DIVER Mexico Travel Experience oferuje w ramach wycieczek krajoznawczych transport w Meksyku w najróżniejsze zakątki półwyspu Jukatan. Nie trzeba martwić się o obowiązujące dokumenty, orientowanie się w tutejszym ruchu drogowym, czy też nieustanną nawigację. Zabierzemy Cię w najpopularniejsze miejsca turystyczne na Jukatanie w trakcie całodniowych wycieczek. Oferujemy przejazdy dla nawet 6 osób z prywatnym przewodnikiem. To idealne udogodnienie dla każdego turysty – wystarczy skoncentrować się na zwiedzaniu i poznawaniu tego fascynującego kraju, a także zakochaniu się w jego kulturze i egzotycznych krajobrazach.

Dodaj komentarz